من به تهران می روم اما ارتباطم با تبریز قطع نمی شود

آیت ا… مجتهدشبستری گفت: هر چند به دلیل شرایط جسمانی مجبور به اقامت در تهران هستم، اما هرگز ارتباط خود با آذربایجان و مردم ولایت مدار تبریز را قطع نمی کنم.
ایرنا- آیت ا… محسن مجتهدشبستری در دیدار خداحافظی با اقشار مختلف مردم تبریز، اظهار کرد: همچنان به عنوان نماینده آذربایجان ‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری نسبت به این خطه از ایران اسلامی احساس مسئولیت دارم و منتظر شنیدن خبرهای خوش از این دیار هستم.
وی، از مردم مومن، ولایت مدار و با بصیرت آذربایجان درخواست کرد تا ضمن حمایت از حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم به عنوان امام جمعه جدید، همواره در صحنه های مختلف دفاع از اسلام و انقلاب حاضر باشند و در برابر کسانی که درصدد ایجاد فتنه هستند، مقاومت کنند.
آیت ا… مجتهدشبستری ادامه داد: رفتن من از تبریز تنها به ‌خاطر توصیه های پزشکی و وضعیت جسمانی است و به ‌هیچ عنوان از کسی رنجیده‌ خاطر نیستم.
وی با اشاره به توصیه های مقام رهبری درباره اینکه این انقلاب به آسانی به دست نیامده است و باید مراقب آن بود، گفت: با سخنان اخیر معظم له نباید زیاد نگران کشور بود و من مطمئن هستم همچنان که در طول این ۲۲ سال هر کجا راهپیمایی و جلسه ‌ای نیاز بود، مردم آذربایجان سنگ تمام گذاشتند، در آینده نیز چنین خواهد بود.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: مردم آذربایجان همواره در عرصه های گوناگون پیشتاز بوده ‌اند که نمونه آن در گردهمایی عظیم ۸ دی علیه فتنه گران را جهانیان مشاهده کردند.
آیت ا… مجتهدشبستری خطاب به حاضران، خاطرنشان کرد: مبادا فریب برخی منافقین را بخورید، اگر دیدید یک عده می‌ خواهند افکار و عقاید مردم را تضعیف کنند و روحیه انقلابی مردم را کمرنگ نمایند، با تمام قوا در برابرشان ایستادگی کنید.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری افزود: مردم ایران سال‌ها در پی مشکلات اقتصادی و کینه ورزی های دشمنان در تنگناهای مختلفی قرار گرفته ‌اند اما باز مقاومت کرده‌اند، چون صبر انقلابی دارند و این صبر را از شهدای کربلا آموخته اند.
همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌ا… محسن مجتهد شبستری با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به آیه شریفه قرآن مبنی بر اینکه از خداوند طلب یاری کنید به وسیله روزه و نماز اشاره و اظهار کرد: علت اینکه از روزه تفسیر صبر شده به دلیل آن بوده که علاوه بر فواید روزه، خاصیت روزه گرفتن موجب ایجاد صبر و استقامت می‌شود که صبر از جمله خاصیت‌های عمده آن است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مقاومت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس گفت: این رزمندگان تربیت‌شدگان مکتب رمضان و محرم بوده‌اند که تا پای جان پیش رفته‌اند و انقلاب را پایدار و استوار نگه داشته‌اند.
وی با اشاره به استقامت مردم همیشه پیروز ایران در ۳۸ سال پیروزی انقلاب گفت: مشکلات اخیر اقتصادی برای مردم کمرشکن بوده ولی این مردم بودند که برای رضای خدا صبر کرده و منویات مقام معظم رهبری در راستای صبر را عملی کرده‌اند و حالا نوبت مسئولان برای وفای به عهد است.
آیت‌ا… محسن مجتهد شبستری توطئه‌ها و عهدشکنی‌های دشمن را یادآور شد و افزود: آنها همیشه توطئه کرده‌اند ولی این مردم فهیم بودند که اجازه ورود به آنها نداده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز دشمن از طریق توطئه تهاجم فرهنگی که بسیار خطرناک است، وارد کار شده‌ نباید به آنها اجازه دهیم به جوانان ما نفوذ داشته باشند.
آیت‌ا… مجتهدشبستری با تاکید براینکه باید انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم، گفت: من نگرانی از استان داشتم اما با قول سردار کریمیان و وجود ملت انقلابی، دانشگاهیان انقلابی و جانبازان و ایثارگران جای نگرانی وجود نداشته و مانند ۲۲ سال همیشه مردم در صحنه خواهند بود.
وی افزود: اینکه مردم آذربایجان در انتخابات اخیر در صحنه حاضر شده و به فرامین رهبر لبیک گفتند، نشان دهنده این بود که آذربایجان همیشه پیشتاز بوده و هست، علاوه بر ۸ دی ماه که آذربایجان حرکت ایران را در ریل پیشرفت سرعت داد، مردم این استان همیشه در برهه‌های حساس در صحنه حضور داشته و توطئه‌های دشمن را دفع کرده‌اند.
آیت ا… مجتهد شبستری با تاکید به اینکه مبادا افرادی که تفکر غربی داشته و دلواپس آنها هستند، افکار خود را بر ایران مسلط کنند و خون ۲۰۰ هزار شهید را پایمال کنند، افزود: اگر افرادی را مشاهده کردید که برای بی‌تفاوت کردن مردم تلاش می‌کنند و خون شهدا برایشان بی‌ارزش است باید از سر این کشور رفع کنید.
آیت‌ا… مجتهد شبستری تاکید کرد: باید با تربیت فرزندان انقلابی زحمات گذشتگان را جبران کنید تا روحیه انقلابی در استان ایجاد شود و من هم پیگیر استان هستم که همیشه خبرهای خوشی بشنوم.
وی با اشاره به هراس دشمن از رهبر فرزانه انقلاب افزود: باید فرزندان و نسل آینده از این موضوع آگاه بوده و درگیر تهاجم فرهنگی نشوند.
آیت ا… مجتهد شبستری به حضور امام جمعه جدید منتخب از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: باید روحیه انقلابی استان را به وی نشان دهید و اجازه برخی رفتارهای توطئه‌گران برون‌مرزی و درون‌مرزی در کشور و در این خطه ولایت‌مدار را ندهید.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …