چشم امید مردم و دولت به بخش خصوصی است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بر اساس آخرین ارزیابی‌های انجام شده، استان آذربایجان شرقی، دارای کمترین واحد تولیدی مشکل‌دار در کشور است.
ایرنا- اسماعیل جبارزاده در ششمین جشنواره ملی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی و اشتغال، با قدردانی از مشارکت و همکاری بخش خصوصی استان برای تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده در عرصه اقتصاد مقاومتی افزود: موفقیت‌های استان در سایه تلاش و همت کارگران و جامعه زحمت‌کش و دلسوز کارفرمایی به دست آمده است.
وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، استان آذربایجان شرقی در سه محور از محورهای اقتصاد مقاومتی، رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.
جبارزاده با قدردانی از اعتماد مجدد مردم به دولت اظهار کرد: انتخاب مجدد دکتر روحانی در انتخابات، ثبات اقتصادی و آرامش روحی و روانی جامعه را در پی داشته است و یک فرصت بسیار خوب برای جامعه تولیدی و صنعتی کشور محسوب می‌شود.
وی تقویت تولید ملی و افزایش اشتغال را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت دوازدهم و مدیریت ارشد استان در سال جاری دانست.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص دولت، استخدام دولتی در کشور امکان‌پذیر نیست و چشم امید مردم و دولت، به بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه انتظار داریم بخش خصوصی، یاور دولت در رفع مشکلات و توسعه اشتغال باشد، افزود: مجموعه مدیریت ارشد استان همچون گذشته، تمام و کمال در خدمت بخش خصوصی است و انتظار داریم فعالان بخش خصوصی نیز، برنامه مدون خود در زمینه اشتغال و تقویت تولید را ارائه کنند.
جبارزاده ادامه داد: در سال گذشته، یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مورد حمایت قرار گرفت.
وی اظهار کرد: از این تعداد، ۷۵۰ واحد تولیدی و صنعتی در قالب طرح رونق تولید و ۷۵۰ واحد دیگر نیز به صورت مستقیم از بانک‌ها، تسهیلات دریافت کرده‌اند و خوشبختانه در این حوزه نیز، رتبه سوم کشوری را کسب کرده‌ایم.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ملاک ما در ایجاد اشتغال، آمار بیمه‌شدگان جدید تامین اجتماعی است، اضافه کرد: استان آذربایجان شرقی، ظرفیت ایجاد ۵۰ هزار شغل جدید در سال را دارد و در سال گذشته بر اساس آمار تامین اجتماعی، ۳۹ هزار شغل جدید در استان ایجاد شد.
در این مراسم از برگزیدگان ششمین جشنواره ملی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی و اشتغال تجلیل شد.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از بیان وضعیت دریاچه ارومیه در مجامع …