لزوم توسعه اکتشافات برای افزایش ذخایر مس در سونگون

مدیرعامل مس منطقه آذربایجان با اشاره به فعالیت سه هزار و ۵۰۰ نفر در مس منطقه آذربایجان، گفت: ذخایر معدنی در مس سونگون به توسعه کارهای اکتشافی بستگی دارد؛ خوشبختانه در این مجتمع شاهد اکتشافات زیادی هستیم و امید است با یافتن ذخایر معدنی و کارکردن بر روی ذخایر یافت نشده، ذخایر مس سونگون افزایش چشمگیری یابد.
ایسنا- محمد حاج آقا زاده با اشاره به اینکه امروز دغدغه‌ بیکاری کارگران واحدهای تولیدی بسیار جدی است، اظهار کرد: بسیاری از کارگران با چالش از دست دادن شغل خود دست و پنجه نرم می کنند؛ این موضوع برای تولید و اشتغال یک استان جای نگرانی دارد. از مسئولان دولتی انتظار می‌رود بررسی و حل مشکلات واحد های تولیدی را سر لوحه کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه از ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس سونگون، ۱۰۰ هزارتن آن به شمش مس تبدیل می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر در مرحله بازگشایی پاکت‌های پیمانکاران هستیم تا به زودی پیمانکاری را برای فعالیت در این زمینه پیدا کرده و قرارداد منعقد کنیم.
حاج آقازاده گفت: برندسازی یکی از راهکارها در ایجاد بستری برای رونق تولید داخلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است به شرط این که در این زمینه تبلیغات و اقدامات چشمگیری انجام شود. حمایت از برندهای ایرانی در مقابل کالاهای وارداتی در حمایت از تولید بسیار تاثیر گذار است.
مدیرعامل مس منطقه آذربایجان تصریح کرد: باتوجه به اینکه استاندار آذربایجان شرقی به طور جدی پیگیر مسائل و مشکلات واحد های تولیدی است، خوشبختانه صنایع جایگاه خوبی را به دست آورده و برای اینکه شاهد احیای تمامی واحدهای صنعتی باشیم؛ باید تمامی دست اندرکاران دست در دست هم گام‌های موثری برداریم.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از بیان وضعیت دریاچه ارومیه در مجامع …