اقدامات مرتبط با «تبریز ٢٠١٨» شتاب بگیرند

نشست «شورای سیاست‌گذاری تبریز ۲۰۱۸» با حضور جمعی از مدیران و عوامل دستگاه‌های اجرایی و کارگروه‌های مختلف تبریز ۲۰۱۸ در محل استانداری تبریز برگزار شد.
نصر – معاون عمرانی استاندار در ابتدای جلسه با بیان اینکه کم کم در سراشیبی نزدیکی به آغاز رویداد « تبریز۲۰۱۸» هستیم، گفت: لازم است فعالیت‌ها و اقدامات شتاب بیشتری به خود بگیرد.
وی با اشاره به اینکه بهتر است خود مردم و تشکل‌های مردمی در این راه همراه دستگاه‌های دولتی باشند، گفت: همه ما تلاش می‌کنیم که برای شهروندان و بخش خصوصی درآمد ایجاد شود و در راستای درگیر کردن مردم برای تبریز ۲۰۱۸، نقش رسانه‌ها و مطبوعات بسیار زیاد است و آژانس‌های مسافرتی نیز باید از تجربیات سایر استان‌های کشور از قبیل اصفهان و فارس در جذب گردشگر استفاده کنند.
پور مهدی با تاکید بر اینکه با انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ مدیران و مردم برای خود مسئولیت ایجاد کرده‌اند، افزود: در این راستا زحمت، هزینه و تمرین زیاد نیاز است و از طرفی نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم بلکه دستگاه‌ها تلاش کنند که از منابع خود در پیش‌برد اهداف استفاده کنند و همه‌ی این کارها نیاز به پیگیری مستمر دارد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تعیین پنج محور گردشگری در داخل شهر گفت: می‌توان با کف  سازی در پیاده راه‌ها و علامت‌گذاری ویژه، مسیرها را در سطح شهر برای گردشگران مشخص کرد.
در ادامه جلسه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به زمان برگزاری مراسم افتتاحیه رویدا تبریز ۲۰۱۸، گفت: با توجه به تعطیلی آغاز سال میلادی، مراسم افتتاحیه یا یک هفته جلو تر از آغاز سال و یا در نیمه دوم بهمن برگزار می‌شود.
مرتضی آبدار یاد آورشد: در حال تهیه تقویم ۱۶ ماهه هستیم و تا ۷۲ ساعت آینده باید برنامه زمانبندی کارگروه‌ها مشخص و به دبیرخانه تحویل داده شود و لازم به ذکر است که برنامه‌ها ابتدا در شورای سیاست گذاری تصویب و بعد توسط رسانه‌ها منتشر می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش مهم رسانه در برگزاری هرچه بهتر رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت: رسانه‌ها، چشم بیدار جامعه هستند و غفلت از این پتانسیل بالا باعث می‌شود تا نقاط کور تصمیمات و اقدامات دیده نشود، رسانه ها با انتقاد مسئولانه خود جلوی بحران‌های درون سازمانی را می‌گیرند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی تاکید کرد: حمایت‌های مالی و اعتبارات دولتی برای تبریز ۲۰۱۸ مشخص شده‌است.
داود بهبودی ایجاد وحدت فرماندهی در میان کارگروه‌ها، تهیه تقویم کاری دقیق و آموزش عمومی را ضروری دانست و افزود: علاوه بر این‌ها هنوز تنور مردمی تبریز ۲۰۱۸ داغ نشده‌است و مردم خود را درگیر این رویداد نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه دارایی و سرمایه تبریز همان علماء و شعراء هستند، افزود: متاسفانه نسبت به این موضوع بی‌توجهی شده است و باید مفاخر آذربایجان‌ را به جهانیان معرفی کنیم.
رئیس کمیته امنیت و انتظامی از عرضه و نمایش مطالب تکراری در نشست‌ها انتقاد کرد و گفت: برای سومین بار همان مطالب قبلی را می‌شنوم و در پایان جلسات به همان نتایج گزارش اولیه می‌رسیم.
جهانگیر اسکندزاده تاکید کرد: تنها یک نفر به نمایندگی از مردم در این جلسات حضور دارد که به نظرم این فرد به تنهایی نمی‌تواند همه مباحث را به گوش شهروندان برساند.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …