رویداد تبریز ۲۰۱۸ قبل از آغاز سال میلادی افتتاح می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از احتمال برگزاری مراسم افتتاحیه رویداد « تبریز ۲۰۱۸» زودتر از آغاز سال میلادی خبر داد.
ایسنا- مرتضی آبدار در جلسه مشترک کمیته بازاریابی و امور بین الملل با کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز ۲۰۱۸ با بیان این مطلب گفت: تاکنون حدود ۱۵۴ رویداد فرهنگی از دی ۱۳۹۶ تا دی ۱۳۹۷ جمع‌بندی شده‌اند و به دلیل تعطیلات آغاز سال میلادی ۲۰۱۸، احتمال دارد که مراسم افتتاحیه ۱۰ روز زودتر برگزار شود.
وی تاکید کرد: برخی از فعالیت‌های کمیته‌ها با هم مشترک و هم پوشانی دارد و از طرفی با توجه به مدت زمان کم باقی مانده به شروع رویداد تبریز ۲۰۱۸، ضروری است کمیته‌ها طی چند روزه آینده برنامه‌های خود را با زمان‌بندی مشخص به دبیرخانه تحویل دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: تاکنون حدود ۱۵۴ رویداد فرهنگی از دی ۱۳۹۶ تا دی ۱۳۹۷ جمع‌بندی شده‌اند و به دلیل تعطیلات آغاز سال میلادی ۲۰۱۸، احتمال دارد که مراسم افتتاحیه ۱۰ روز زودتر برگزار شود.
آبدار یاد آور شد: با توجه به اینکه تبریز ۲۰۱۸ رویدادی ملی محسوب می‌شود و تنها مختص تبریز نیست، شهرداری تبریز بهتر است برنامه‌ریزی‌های خود را در سطح ملی و بین المللی انجام دهد و از همه پتانسیل‌های تبریز استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه وظیفه دولت در برگزاری این رویداد، بیشتر بسترسازی و تسهیل امور است، افزود: حدود ۷۰ درصد کار بر روش مردم و بخش خصوصی است که باید آن‌ها مشارکت لازم و حضور فعال در این زمینه داشته باشند و از طرفی برای استفاده از نیروی داوطلب در این مدت به ساختار مناسب و ساختمان ویژه برای سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد نیاز داریم.
آبدار از طرح «نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸» استقبال کرد و گفت: اجرای این طرح می‌تواند نتایج اثربخشی را برای تبریز داشته باشد و من به عنوان اولین داوطلب در این طرح نام نویسی می‌کنم.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …