ابلاغ ۲۱۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی از ابلاغ بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان به منظور احیای دریاچه ارومیه خبرداد.
ایسنا- ناصر حضرتی پر افزود: از اعتبارات تعیین شده به دریاچه ارومیه، در مرحله اول سهم آذربایجان غربی برای اجرای ۱۶ پروژه دریاچه ارومیه مبلغ ۲۱۹ میلیارد تومان ابلاغ شده است.
وی با اشاره به کلیات مصوبات سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: طرح الحاقات،کسورات و اضافات محدوده شهری ارومیه مورد بررسی و محدوده نهایی شهر ارومیه مصوب شده است.
حضرتی پر ادامه داد: بدلیل نفوذ برخی از اراضی کشاورزی در محدوده شهر، حدود شهری در برخی نقاط کاهش یافته و به شورای عالی شهرسازی ابلاغ شده است.
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی با بیان اینکه از سال گذشته بحث تامین مالی از اسناد خزانه به منظور تسویه بدهی دولت به پیمانکاران در دستور کار قرارگرفته است افزود: استان های یزد،کرمان، قم، چهارمحال بختیاری و آذربایجان غربی از ظرفیت اسناد خزانه بخوبی بهره جسته و بخش اعظم بدهی پیمانکاران تسویه شده است.
حضرتی پر اظهار کرد: درمرحله اول، ۱۲۲ میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه به دستگاه های اجرایی برای رفع بدهی به پروژه هایی که در سامانه اقتصاد دارایی ثبت شده اند توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اسناد خزانه به آذربایجان غربی به منظور تسویه بدهی پیمانکاران تخصیص یافته که ۴۳ میلیارد تومان نیز از بدهی دستگاه های اجرایی به شهرداری ها پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی با بیان اینکه اختصاص بخشی از اعتبارات توازن منطقه ای استان برای تسریع در اجرای پروژه های ملی استان یکی دیگر از مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان بود گفت:۱۵۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بمنظور اجرای پروژه های ملی درآذربایجان غربی مصوب شده است.
وی ادامه داد: فاضلاب شهری سلماس، ارومیه، آبرسانی به ارومیه، احداث استادیوم ورزشی، اتمام پروژه های بیمارستانی علوم پزشکی، پارک علم و فناوری،ندامتگاه سلماس،بهسازی جاده مهاباد،دانشکده فنی و مهندسی خوی و گاز رسانی به روستاهای استان بخشی از ۲۸ پروژه ای است که اعتبار از محل توازن منطقه ای برای اجرای آنها مصوب شده است.
حضرتی پر افزود: با پیشنهاد هیئت دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی پایان سال مالی از تیرماه به پایان شهریور ماه تغییر یافته است.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …