تبلور مردم‌سالاری دینی در مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور

رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراسم تنفیذ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی را نماد مردم‌سالاری دانستند و تاکید کردند: این دوازدهمین جلسه از این قبیل -از اول انقلاب تا امروز- است؛ یعنی ملت ایران ۱۲ مرتبه از آغاز انقلاب در انتخاب مدیران تراز اول کشور نقش‌آفرینی کرده‌اند.
ایرنا- رهبر معظم انقلاب در مراسم آیین تنفیذ حکم ریاست جمهوری دکتر روحانی افزودند: اهمیت این جلسه از دو نظر است: یکی این که آغاز یک دوره‌ مدیریت جدید کشور است که این امیدواری وجود دارد که ان‌شاءا… مسئولانی که همراه با رئیس‌جمهوری محترم و منتخب وارد میدان عمل خواهند شد، با ابتکارات و توانمندی‌های بیش از گذشته ملت را خرسند کنند و همین خواسته‌ها و مطالبی که رئیس‌جمهوری محترم بیان کردند، این‌ها را برآورده کنند.
حضرت آیت ا… خامنه ای یادآور شدند: جهت دوم این است که این جلسه نماد مردم‌سالاری است.
این دوازدهمین جلسه از این قبیل- از اول انقلاب تا امروز- است؛ یعنی ملت ایران دوازده مرتبه از آغاز انقلاب در انتخاب مدیران طراز اول کشور نقش‌آفرینی کرده‌اند؛ این خیلی مسئله‌ مهمی است.
ایشان گفتند: یکی از نکاتی که تاکید دارم از ذهن کسی بیرون نرود حضور دشمن و ترفندهای دشمن است.
رهبر معظم انقلاب به سخن امیرالمومنین علیه السلام که «اگر شما در سنگر خوابتان برد، در سنگر مقابل شما که دشمن شماست، ممکن است کسی بیدار باشد»، اشاره کردند و افزودند: مراقبت را در همه امور نباید فراموش کنید؛ مسئولان مخاطبان اول این سخن هستند. دشمن مشغول دشمنی است، منتها به فضل الهی، ملت ایران آبدیده شده‌اند.
حضرت آیت ا… خامنه ای یادآور شدند: ما را تحریم کردند؛ تحریم البته مشکلاتی را برای کشور به وجود آورد اما چشممان روی امکانات خودمان باز شد؛ وقتی تحریم شدیم به خود آمدیم.
ایشان ادامه دادند: امروز به ‌رغم میل و خواست دشمن، ما قوی هستیم. با وجود این همه تحریم و دشمنی جمهوری اسلامی امروز به مراتب قوی‌تر و مقتدر تر از سال‌های اول است. این، نشان‌دهنده‌ این است که ما از این دشمنی‌ها استفاده کردیم و خودمان را قوی کردیم.
رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: هم دشمنی‌های صریح دشمن، ما را مقاوم‌تر کرد هم دشمنی‌های غیرصریح؛ بعضی ها دشمنی‌شان در دستکش مخملی اما با دست چدنی است که قبلا هم عرض کردیم. به برکت این دشمنی‌ها مقاومت ما افزایش پیدا کرد.
حضرت آیت ا… خامنه ای تصریح کردند: تصادف و تقارن این مراسم و این جلسه با ولادت باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیه) برای دل های مشتاق ملت ایران و جمع حاضر مایه‌ تفأل و تبرک است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: امیدواریم بتوانیم همچنان که آن بزرگوار در شهرهای نزدیک به توس و نیشابور آن حدیث معروف سلسله الذهب را بیان فرمود و کلمه‌ توحید را پایه و اساس دین معرفی فرمود، ما هم حقیقت توحید را در زندگی خود ان‌شاءا… استقرار بخشیم.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …