close up of conference meeting microphones and businessman

مسئولان در مسیر تکریم خبرنگاران حرکت کنند

بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز خبرنگار از مسئولان خواست در مسیر کرامت و تکریم خبرنگاران حرکت کنند.
فارس- بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی ضمن تبریک روز خبرنگار به همه فعالان عرصه خبر در متن ارسالی خود آورده است:
۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان به نام
روز خبرنگار نامگذاری شده است.
وجه نامگذاری سالروز شهادت یک خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها یادآور جایگاه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ کشورمان است بلکه می‌تواند اشاره‌ای به برخی از مشخصه‌های مشترک بین شهید و خبرنگار نیز داشته باشد که خلوص و شجاعت از این ویژگی‌هاست؛ خلوص در جریان انعکاس خبر و شجاعت در مسیری که خبرنگار را آماده شهادت در راه آرمان‌های خود هم می‌کند.
در جهان امروز نقش بی‌بدیل رسانه‌ها بر هیچ‌کس پوشیده نیست و امپراتوری رسانه‌‌ای جهان که در اختیار آمریکا و صهیونیست‌ها قرار دارد، تلاش می‌کند در قالب جنگ نرم خواسته‌های خود را به جهان تحمیل کند.
امروز یک پیچ تاریخی در مقابل انقلاب اسلامی قرار دارد، در شرایط کنونی و بحرانی منطقه، نقش رسانه‌ها بسیار مهم است، دشمن با استفاده از امپراطوری رسانه‌ای خود در صدد انگاره‌سازی و وارونه جلوه دادن واقعیت‌هاست.
دشمنان مهین اسلامی ایران بعد از شکست کامل در جبهه‌های مختلف مرزهای فکری و عقیدتی مردم ایران اسلامی به ویژه جوانان را در قالب جنگ نرم مورد هدف قرار داده و در این ورطه از هیچ کاری فروگذاری نمی‌کند.
گفتمان‌سازی، جریان‌سازی و روشنگری رسانه‌ای در این راستا از اولویت‌های کاری اصحاب رسانه است، امروز وظیفه ماست که بتوانیم در جنگ رسانه‌ای نابرابر که در صدد خدشه‌دار کردن چهره انقلاب اسلامی و ممانعت از ارسال پیام انقلاب به دنیاست، مقابله کنیم و با قلم و اراده آهنین و اخلاق‌مداری خود بتوانیم پیام انقلاب را به دنیا برسانیم.
بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی که با هدف ایجاد انسجام و همدلی در اصحاب رسانه و انقلابی کردن فعالان رسانه‌ای تشکیل شده است، ضمن گرامیداشت و تبریک این روز به تمام همکاران خود در صحنه اطلاع‌رسانی به ویژه خبرنگاران استان، از تمام فعالان رسانه‌ای می‌خواهد که با مدنظر قراردادن اخلاق و نگاه حرفه‌ای، نقش ارزنده و برجسته خود را نشان دهند و برگ زرینی را در تاریخ انقلاب به نمایش بگذارند.
همچنین از مسئولان می‌خواهد با مدنظر قرار دادن شأن و مقام جایگاه ویژه و اثرگذار خبرنگار و رسانه‌ها، باور و ایده‌های رسانه‌های خود را بالا برده و در مسیر کرامت و تکریم خبرنگاران حرکت کنند، بی‌شک حمایت مسئولان از اصحاب رسانه همواره باعث پویایی و توسعه استان خواهد شد.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …