تلاش برای ارتقای فرهنگ جامعه، وظیفه‌ای همگانی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تلاش برای ارتقای فرهنگ جامعه وظیفه همگانی است و همه آحاد جامعه باید در این حوزه حساس باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان افزود: باورهای دینی و هویت اسلامی باید بیش از پیش تقویت شوند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی به این نتیجه رسیده اند که گزینه نظامی برای لطمه زدن به نظام اسلامی دیگر کارساز نیست و اکنون با جنگ نرم فرهنگی به مقابله با گسترش انقلاب اسلامی برخاسته اند.

وی ادامه داد: این توطئه نیز با هوشیاری و بصیرت ملت مسلمان و متدین ایران اسلامی نقش برآب خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تقویت برنامه های ارزشی، انقلابی و اعتقادات دینی را ضرورتی انکارناپذیر برای مقابله با هجمه فرهنگی استکبار جهانی برشمرد و از اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خواست در کنار برنامه های مناسبتی به برنامه های غنی فرهنگی در جامعه اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: در عصر حاضر باید از ابزار و تبلیغات جدید و اثرگذار برای توسعه فرهنگی استفاده شود و در این خصوص تجهیز به امکانات و لوازم روز جهان برای بسط و گسترش فرهنگی ضروری است.

وی از رسانه های جمعی هم خواست خدمات نظام اسلامی را در چهار دهه گذشته برای آگاهی آحاد جامعه تبیین کنند.

حجت الاسلام حسین تقی زاده، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این دیدار با بیان این نکته که این جلسه، اولین جلسه اعضای شورا با حضرت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم است تأکید کرد: کلیه اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی وفاداری و ارادت خود را به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی مجدداً اعلام نموده و با نماینده جدید ولی فقیه در استان بیعت می نمایند.

وی همچنین از حمایت‌ها و هدایت‌های آیت ا… مجتهد شبستری، نماینده سابق ولی فقیه در استان تجلیل کرده و ابراز امیدواری کرد: انتظار داریم حضرت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نیز این شورا را از حمایت‌ها و رهنمودهای ارزنده و ارائه طریق روشن بهره‌مند کرده و خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در جهت نیل به اهداف عالیه نظام اسلامی یاری کنند.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …