مسئله حاشیه‌نشینی در اولویت شورای شهر تبریز قرار گیرد

استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر حفظ حریت و آزادگی اعضای شورای شهر در تصمیم‌گیری‌ها، گفت: فعالیت‌های حزبی و سیاسی و مشورت کردن با احزاب مانعی ندارد، اما نباید نظر و تصمیم خود را موکول به نظر حزب کنیم.

فارس- اسماعیل جبارزاده در دیدار منتخبان دوره پنجم شورای اسلامی شهر تبریز، آنان را به حفظ حریت در تصمیم‌گیری، تقید به قانون و شایسته‌سالاری، تعامل با دستگاه‌های اجرایی، دستگیری از فقرا و نیازمندان و تلاش برای ارتقای جایگاه تاریخی شهر تبریز توصیه کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: وحدت، صمیمیت و همدلی خود را در سایه این اعتماد حفظ کنید و اجازه ندهید هیچ موضوعی این وحدت را خدشه‌دار کند.

جبارزاده گفت: نحوه تصمیم و تعامل اعضای شورای شهر تبریز بر روی شوراهای استانی و حتی استان‌های دیگر تأثیرگذار است، بنابر این خروجی عملکرد این شورا باید وحدت و صمیمیت باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید منافع مردم و رضایت عمومی را به منافع شخصی خود ترجیح دهیم و هرکسی که به‌خاطر مردم از حق خود کوتاه بیاید اعتبار فوق‌العاده‌ای می‌یابد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر حفظ حریت و آزادگی اعضای شورای شهر در تصمیم‌گیری‌ها، گفت: فعالیت‌های حزبی و سیاسی و مشورت کردن با احزاب مانعی ندارد، اما نباید نظر و تصمیم خود را موکول به نظر حزب کنیم.

وی افزود: آنچه که باید در تصمیم‌گیری‌ها در نظر داشته باشیم، روز قیامت و شب اول قبر و سپس رأی و اعتماد مردم است و اگر چنین تفکری حاکم شود جلوی بسیاری از انحراف‌ها گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهر تبریز جایگاه ویژه‌ای در نزد اذهان مردم ایران دارد، افزود: برای کسب هر یک از این عناوین که هریک از آنها عامل جذب است، سال‌ها زحمت کشیده شده و نباید اجازه دهیم که این عناوین خدشه‌دار شود.

وی گفت: از تمام کسانی که برای حفظ این عناوین در سال‌های گذشته تلاش کرده‌اند قدردانی می‌کنیم و امیدوارم که با تلاش شورای شهر تبریز، ضمن حفظ این عناوین، عنوان‌های جدیدی نیز برای شهر تبریز کسب کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: در چهار سال گذشته اجازه تغییر کاربری فضای سبز در تبریز را ندادیم، با این حال ظرفیت کافی برای توسعه فضای سبز در داخل شهر تبریز وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه عون‌بن‌علی ظرفیت خوبی برای رفع کمبودهای فضای سبز شهر تبریز است و اگر بتوانیم ۵۰۰ هکتار آن را به‌طور کامل اجرایی کنیم تنفس‌گاه خوبی برای شهر و مردم ایجاد خواهد شد.

حاشیه‌نشینی به‌عنوان یکی از چهار آسیب اجتماعی اولویت‌دار از دیگر موضوعاتی بود که استاندار آذربایجان‌شرقی ضمن اشاره به آن، خواستار در اولویت قرار گرفتن حل این مشکل توسط اعضای شورای شهر تبریز شد و گفت: از تجربیات کشورهای موفق در این زمینه نیز استفاده شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به شرح وظایف شورای شهر، عنوان کرد: دخالت اعضای شورا در اموری که خارج از وظایف قانونی آنان است سرآغاز تخلفات است.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد: باید قدر اعتماد مردم به خود را بدانیم و تلاش کنیم که این اعتماد افزایش یابد.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …