پروژه‌های عمرانی تبریز ۲۰۱۸ در اولویت قرار دارند

سرپرست شهرداری تبریز با اشاره به پنج پروژه اولویت‌دار شهر در برنامه‌های عمرانی «تبریز ۲۰۱۸» گفت: ۵ پروژه مقبره‌الشعرا، مرکز همایش‌های بین‌المللی، محورهای گردشگری، میدان آذربایجان و پیاده‌راه جمهوری اسلامی اولویت‌های شهرداری تبریز در بخش عمران است.
تسنیم- محمدحسین اسحقی ضمن اشاره به اهمیت رویداد تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: با توجه به فرصت محدود تا دوره گردشگری تبریز ۲۰۱۸،
بیشترین تمرکز شهرداری تبریز در حوزه عمران، مربوط به پروژه‌های اصلی در دست اجرا است.
وی بازآفرینی مجموعه مقبره‌الشعرا را از زیرساخت‌های مهم فرهنگی و گردشگری خواند و افزود: در دو سال گذشته، بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان از سوی شهرداری تبریز، در دو فاز شمالی و جنوبی این پروژه هزینه شده و ضلع جنوبی پروژه نیز در آخرین مراحل تکمیلی است.
سرپرست شهرداری تبریز با اشاره به جایگاه ملی و فرهنگی مقبره‌الشعرا خاطرنشان کرد: با توجه به حجم عملیاتی مقبره‌الشعرا، تزریق‌های یک‌سویه و محدود نمی‌تواند مؤثر واقع شود و پروژه برای تسریع و رسیدن به نقطه مطلوب اجرا، نیازمند اعتبارات حمایتی است.
اسحقی به نقش پنج محور گردشگری سطح شهر اشاره کرد و گفت: این پنج مسیر به منظور یکپارچه‌سازی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مرکز شهر با محوریت بازار تاریخی تبریز تدوین‌شده و اقدامات مهمی در سامان‌دهی المان‌های هدایت‌کننده، نوسازی تابلوهای ترافیکی و بهسازی مسیرهای مواصلاتی در هر مسیر پیش‌بینی شده است.
وی از میدان آذربایجان، به‌عنوان مهم‌ترین پروژه ترافیکی تبریز دو دهه اخیر یاد کرد و افزود: اصلاحات کلی این میدان، در خدمت تسهیل ترافیکی و تقویت فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی در غرب شهر خواهد بود.
سرپرست شهرداری تبریز ادامه داد: بخش اعظم عملیات عمرانی میدان که شامل مجموعه زیرگذرها و روگذرهاست، در مراحل تکمیلی قرار دارد و سایر مراحل نیز با پیش‌بینی اعتبارات لازم، شتاب خواهد گرفت.
اسحقی با بیان این‌که پیاده‌راه جمهوری اسلامی، زمینه‌ساز تحول اجتماعی، فرهنگی و ترافیکی در مرکز شهر خواهد بود، گفت: زمینه‌های اجرایی این پروژه مهم در دو بخش کف‌سازی مسیر و سامان‌دهی جداره‌های تاریخی فراهم‌شده و پروژه به‌زودی وارد فاز اجرایی می‌‌شود.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …