زلزله ۴/۹ ریشتری شربیان، یک روستا را ویران کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اعلام کرد: خوشبختانه زمین لرزه شهر شربیان فوتی نداشت.
خلیل ساعی با اشاره به وارد آمدن خساراتی به منازل مردم افزود: خسارات مالی ناشی از این زمین لرزه نیز در حال بررسی است.
وی اظهار کرد: نیروهای اورژانس و هلال احمر نیز در محل حضور دارند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اعلام کرد: بزودی ارزیابی نهایی در مورد خسارات زمین‌لرزه شربیان انجام و اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شبکه لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد: این زمین لرزه ساعت سه و ۴۴ دقیقه و ۴۹ ثانیه بامداد ادیروز (دوشنبه) رخ داد و ۹/۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت.
کانون این زلزله در موقعیت ۳۷٫۸۷ عرض شمالی و ۴۷٫۰۸ طول شرقی ثبت شده است.
بر اساس اعلام مراکز ذیربط ۱۵ پس لرزه پس از وقوع زلزله ۴.۹ ریشتری شربیان ثبت شده به خانه‌ های روستای ایوق سراب آسیب شدید وارد شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌ شرقی نیز با اشاره به اینکه، ۸۵ الی ۹۰ درصد خانوارهای روستای ایوق آسیب دیده و احتمالا نیاز به اسکان خواهند داشت، گفت: در تلاش هستیم که مسئله اسکان را تمام کنیم.
سعید کنعانی با اشاره به آخرین وضعیت آسیب‌دیدگان زلزله‌ شربیان، اظهار کرد: تقریبا ۱۰ الی ۱۵ درصد خانه‌های روستای ایوق آسیب‌ ندیده‌اند و مابقی آسیب دیده‌های نسبی و شدید هستند و احتمال دارد که این خانوارها در سکونت دچار مشکل شوند.
وی اضافه کرد: از همان ساعات اولیه‌ حادثه، اکیپ‌های هلال احمر استان به همراه چادرها و اقلام زیستی در محل حاضر شده‌اند و در تلاش هستیم تا چادرها را برپا کرده و بحث اسکان زلزله‌زدگان انجام گیرد.
همچنین وحید شادی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، درباره آخرین تلفات زمین‌لرزه شربیان اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش تعداد مجروحان حادثه در روستای ایوق به ۱۳ نفر رسیده است که از این تعداد ۱۱ نفر دچار صدمه و کوفتگی اندام‌ها هستند و یک خانم باردار و یک نفر دیگر بیمار قلبی است که همگی به بیمارستان سراب منتقل شدند.
سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی افزود: دو نوزاد هم از زیر آوار با سلامتی بیرون آورده شدند.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …