صادرات کنسانتره مس به نفع کشور نیست

معاون امور معدن و صنایع معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از یک ماه پیش اجرای طرح مس کاتد سونگون به مناقصه بین‌المللی گذاشته شد و با شرکت‌های داخلی و خارجی مذاکرات زیادی صورت گرفت و ولی هنوز اقدامی برای انتخاب پیمانکار نهایی انجام نگرفته است.
نصر- جعفر سرقینی اظهار کرد: از یک ماه پیش موضوع مس کاتد سونگون به مناقصه بین‌المللی رفته و با شرکت‌های داخلی و خارجی مذاکرات زیادی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه اسناد مناقصه گرفته شده ولی هنوز اقدام برای انتخاب پیمانکار نهایی انجام نگرفته است، افزود: براساس نتایج نهایی اقدام به تصمیم نهایی در مورد ساماندهی وضعیت مس کاتد سونگون اتخاد خواهد شد.
معاون امور معدن و صنایع معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: صادرات کنسانتره مس به نفع کشور نیست و تولید کاتد باید حتماً آغاز شود از این رو موضوع کاتد مس اهمیت بسیاری برای صنایع معادن دارد.
وی در خصوص وضعیت آهک هیدراته اهر بیان کرد: تاخیرات زیادی در این رابطه انجام گرفته از این رو اخطارات لازم به شرکت ملی مس داده شده است.
سرقینی اضافه کرد: طبق اخطار داده شده خواستار تسریع پروژه آهک هیدراته از شرکت ملی مس شده‌ایم که تا روند رو به کندی هرچه سریع‌تر تسریع یابد.

همچنین ببینید

عزاداری‌های ماه محرم بی‌آلایش و سنتی باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز بر لزوم عزاداری های بی پیرایه …