بازدید مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی از دفتر پژوهش‌های فرهنگی و تاریخی مهدآزادی

تبریز- خبرنگارمهدآزادی- دفتر پژوهش‌های فرهنگی و تاریخی مهدآزادی مورد بازدید مدیرکل و مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و جمعی از پژوهشگران عرصه فرهنگ و تاریخ قرار گرفت.
روزنامه مهد آزادی با قدمتی ۶۸ ساله، پرسابقه‌ترین روزنامه مستقل کشور در حرکتی خلاقانه اقدام به راه‌اندازی دفتر پژوهش های فرهنگی و تاریخی نموده است.
کوچه مهدآزادی واقع در خیابان تربیت که سال های متمادی میعادگاه فعالان مطبوعاتی و مبارزین در دوره حکومت ستمشاهی پهلوی بود محل احداث این پژوهشگاه می باشد.
محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با حضور در دفتر روزنامه مهدآزادی با اشاره به فعالیت درخشان مهدآزادی در برهه های مختلف، اظهار داشت: مهد آزادی همواره در عرصه مطبوعات منشا خیر بوده است و ا‌ن‌شاا… حرکت جدید این موسسه در عرصه تحقیقات و پژوهش برکات بسیاری برای جامعه رسانه ای استان به همراه داشته باشد.
محمدپور تاکید کرد: مهدآزادی نشریه ای است که از گذشته تا به امروز افتخارات بسیاری برای کشور رقم زده و در این مدت طولانی با خلاقیت و ابتکار همواره متکی به خود بوده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی همچنین گفت: این نشریه به جامعه مطبوعات استان خدمات شایانی ارائه نموده و مایه مباهات می‌باشد که خاندان پیمان نسل اندر نسل این سفینه را هدایت کرده و به این جایگاه رسانده اند.
وی افزود: امروزه در عرصه مطبوعات و رسانه استان آذربایجان شرقی حرکات خوبی دیده می شود و شاهدیم تعداد نشریاتی که با تکیه بر منابع مالی خود ادامه فعالیت می دهند روز به روز در حال افزایش است و از نظر کمی و کیفی شاهد رشد و توسعه در مطبوعات محلی هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که توسعه و پیشرفت در برنامه های کلان استان آذربایجان‌شرقی با اتفاق نظر و همراهی تک‌تک اعضای جامعه رسانه‌ای قدرت و شتاب مناسبی بگیرد.
در ادامه محمدپور و هیئت همراه متشکل از مسئولان بخش‌های فرهنگی اداره کل از مرحله نهایی بازسازی و تبدیل ساختمان قدیم مهدآزادی به دفتر پژوهش های فرهنگی و تاریخی این روزنامه در خیابان تربیت بازدید کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید با اظهار خشنودی از اقدام خلاقانه مدیر روزنامه مهدآزادی این حرکت را عامل مهمی در توسعه و اداره موسسه بر پایه تحقیقات دانسته و افزود: این حرکت نشانه ارتقای علمی موسسه مهدآزادی می باشد.
وی تاکید کرد: امروز هر موسسه ای که خواهان پیشرفت و توسعه است باید برای بخش تحقیقات و پژوهش ارزش ویژه‌ای قائل شود و زمان آن رسیده که فعالان مطبوعات و رسانه به اهمیت تحقیقات و برخورد علمی در این حوزه باور داشته باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان متذکر شد: بازدید امروز ثابت کرد که در روزنامه مهدآزادی تصمیمات مدیریتی آگاه، باتجربه و پرکار حاکم است و افتتاح دفتر پژوهش ها از سوی پرسابقه ترین روزنامه مستقل کشور از ضروریات بوده است.
سید مسعود پیمان مدیر روزنامه مهدآزادی در این بازدید اظهار داشت: تمام سرمایه های مادی و معنوی خانواده پیمان برای اعتلای مهدآزادی به خدمت گرفته شده و عشق، ما را به این جایگاه رسانده است.
وی درمورد دفتر پژوهش های فرهنگی و تاریخی مهدآزادی تصریح کرد: سنگ بنای این دفتر با محوریت پیشینه تاریخی موسسه مهدآزادی گذاشته شده ولی آمادگی این را داریم که در خدمت همکاران دیگر در راستای استفاده بهینه از این پژوهشکده باشیم.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …