دانش‌آموزان نیازمند با کمک مردمی برای مدرسه آماده شدند

مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی، گفت: جشن عاطفه‏های سال جاری با شعار «مهر در انتظار همدلی»، روزهای ۲۳ و ۲۴ شهریور در پایگاه های سطح شهر و در ۱۹ مهرماه در سطح مدارس برگزار خواهد شد.
تبریز – خبرنگار مهدآزادی- محمد کلامی، در نشست خبری با اصحاب رسانه در آستانه برگزاری جشن عاطفه‏ها، گفت: ۳۰ الی ۴۰ درصد منابع مالی کمیته امداد از طریق کمک‏های مردمی تامین می شود و به همین دلیل جلب اعتماد عمومی به عنوان سرمایه‏ای ارزشمند تلقی می شود که نباید از آن غفلت کرد.
وی با بیان این که توزیع کیف و کفش و نوشت افزار بین دانش آموزان خانواده‏های تحت پوشش کمیته امداد تا ۲۶ شهریور ماه به طور کامل انجام می شود، تاکید کرد: کیف و کفش تمام خانواده های تحت پوشش کمیته امداد تکمیل شده و کمک‏هایی که در جشن عاطفه‏های امسال جمع آوری می شود در قالب کمک‏های مالی به مددجویان ارائه خواهد بود.
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان این که کمک‌های مردم در جشن عاطفه‌ها پیش از شروع مدارس به دست دانش‌آموزان نیازمند می‌رسد، افزود: جشن عاطفه‏های امسال با شعار «مهر در انتظار همدلی» در دو مرحله برگزار خواهد شد که مرحله اول آن روزهای ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه در پایگاه‏های مستقر در سطح شهر و میعادگاه نماز جمعه و مرحله دوم نیز در ۱۹ مهرماه در سطح مدارس برگزار خواهد شد.
کلامی، تصریح کرد: کمک هایی که در مرحله دوم جمع آوری می شود در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد تا به تشخیص معلمان و مدیران مدارس در اختیار دانش آموزان کم بضاعت و نیازمند قرار گیرد.
وی در این نشست، با تشریح اقدامات کمیته امداد در هفت ماهه سال ۹۶، گفت: در پنج ماهه اول سال جاری در شغل‏یابی برای مددجویان رتبه نخست کشوری را کسب کردیم و توانستیم برای ۲۵۰ نفر در کارخانجات شهرک های صنعتی استان شغل‏یابی کرده و در بخش روستایی نیز ۲۰۰ دستگاه خودرو نیسان وانت توزیع و مابقی مددجویان را در حوزه کشاورزی و بافت فرش شاغل کنیم، و تا پایان سال تعداد شاغلان کمیته امداد به بالای هزار نفر خواهد رسید.
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به این که ۴۶۰۰ نفر در سال ۹۵ توانستند به خودکفایی رسیده و از حمایت کمیته امداد خارج شوند، افزود: رویکرد کمیته امداد، حرکت از حمایت صرف به سمت خودکفایی و اشتغال است و با آموزش مددجویان و ارائه وام اشتغال بدون کارمزد از محل صندوق امداد و ولایت، مانع گرایش مددجویان به سوی حمایت های یکطرفه می شویم.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …