۷۰۰ هزار دانش‌آموز در آذربایجان‌شرقی به مدرسه می‌روند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی مجموع کل دانش‌آموزان در سطح استان را ۷۰۰ هزار دانش‌آموز اعلام کرد و گفت: امسال تعداد پنج هزار و ۲۰۰ مدرسه فعال خواهند بود که از ساختمان برخی مدارس به صورت فیزیکی در دو شیفت استفاده خواهیم کرد.
فارس- جعفر پاشایی اظهار کرد: ۶۶ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز اول ابتدایی در سراسر استان سرکلاس درس حاضر شدند که نسبت به سال گذشته تفاوتی نداشته است.
وی با بیان اینکه ۶۲ هزار و ۵۰۰ هزار پیش‌دبستانی نیز در امسال در مقطع پیش‌دبستانی حضور می‌یابند، ادامه داد: امسال تعداد دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی در استان ۳۷۲ هزار دانش‌آموز است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مجموع کل دانش‌آموزان در سطح استان را ۷۰۰ هزار دانش‌آموز اعلام کرد و گفت: مدارسی که دانش‌آموزان حضور خواهند داشت، پنج هزار و ۲۰۰ مدرسه است که از ساختمان برخی مدارس به صورت فیزیکی در ۲ شیفت استفاده خواهیم کرد.
وی ابراز کرد: تعداد معلمان ۴۶ هزار معلم در سال تحصیلی خواهد بود که یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت،۲۰۰ نفر از ماده ۲۸ و ۶۰۰ هزار حق‌التدرس به دستگاه تعلیم و تربیت اضافه شده است.
پاشایی با اشاره به خروج دو هزار و ۵۰۰ معلم از چرخه آموزشی تصریح کرد: مجموع معلمان اعم از دانشگاه فرهنگیان، ماده ۲۸ و حق‌التدرس، دو هزار و ۲۰۰ نفر در سال تحصیلی جدید خواهد بود.
وی افزود: خوشبختانه از نظر تأمین نیروی انسانی برای سال تحصیلی مشکلی وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص تعداد کلاس‌های تک دانش‌آموز اذعان داشت: تعداد کلاس‌های تک دانش‌آموز و یا کمتر از پنج دانش‌آموز بعد از ۱۵ مهرماه استخراج خواهد شد که برای این موضوع بسته‌های حمایتی به اندازه سال گذشته در نظر گرفته‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: تعداد مدارس تک شیفته و دو شیفته در سراسر استان هشت هزار و ۲۰۰ مدرسه است که دو هزار و ۲۰۰ مدرسه صرفاً برای مقاطع ابتدایی آماده شده است.
پاشایی متذکر شد: در سال تحصیلی جدید ۵۱ درصد دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی پسران و ۴۹ درصد را دختران تشکیل می‌دهند.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …