صدور روادید زائرین اربعین آغاز شد

مدیر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به استقرار نمایندگان کنسولگری عراق در تبریز گفت: صدور روادید زائرین اربعین حسینی در تبریز از روز پنج‌شنبه آغاز شده است.
فارس -امیر روحی‌ملکی اظهار داشت: تاکنون سه‌هزار و ۲۰۰ نفر از این استان برای سفر به کربلا در اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.
وی تاکید کرد: ثبت نام از زائران اربعین حسینی(ع) از اول شهریور ماه در سامانه سماح آغاز گردیده و با توجه به تجربه سال‌های گذشته که آمار ثبت‌نام کنندگان در روزهای پایانی افزایش خواهد یافت از مشتاقان زیارت اربعین حسینی(ع) خواستند تا ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند تا امکان صدور روادید در حداقل زمان ممکن میسر گردد.
روحی ملکی با بیان اینکه امکان تشرف به اربعین فقط از طریق دریافت روادید از سامانه سماح امکان پذیر است، ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی samah.haj.ir و یا با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی استان نسبت به ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام کنند.
وی گفت: پوشش بیمه‌ای برای تمام ثبت‌نام کنندگان در سامانه سماح اجباری بوده و تمام زائرینی که در سامانه سماح ثبت نام می‌کنند تحت پوشش خدمات درمانی هلال احمر در داخل و خارج از کشور خواهند بود.
مدیر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه تمام هزینه‌های ثبت نام سفر اربعین فقط به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود، از مشتاقان زیارت کربلای حسینی(ع) خواست در دفاتر غیررسمی ثبت‌نام نکرده و هیچ‌گونه وجه نقدی پرداخت نکنند.
وی با اشاره به استقرار و آغاز فعالیت کنسولگری عراق در تبریز یادآور شد: امسال برای تسهیل و تسریع خروج زوار، روادید زائرین به صورت انفرادی صادر می‌شود و اعتبار ویزای اربعین از زمان صدور ویزا به مدت ۹۰ روز می‌باشد که بر اساس این ویزا حداکثر مدت اقامت در خاک عراق نیز ۳۰ روز خواهد بود.
روحی‌ملکی با اشاره به اینکه اعتبار گذرنامه‌ها از زمان خروج باید حداقل ۶ ماه باشد از زائرینی محترمی که در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند خواست تا در اسرع وقت نسبت به واریز هزینه‌ها در سامانه اقدام کرده و مدارک خود را تحویل کارگزار انتخابی کنند تا مراحل اخذ روادید ایشان طی گردد.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …