نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز بزرگترین رویداد فرهنگی شمالغرب کشور است

پانز‌دهمین نمایشگاه بین المللی کناب تبریز در قالب بزرگترین رویداد فرهنگی منطقه شمالغرب کشور از ۷ تا ۱۲ آبان ماه سال‌جاری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.
تبریز _خبرنگار مهد آزادی- محمد محمدپور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت این رخداد فرهنگی در تبریز گفت: فرهنگ، عنصر هویتی هر ملتی است و به منظور توسعه هرکشوری توجه به ارتقای فرهنگ قطعا مسیر پیشرفت آن ملت را سهل تر خواهد کرد.
محمدپور با اشاره به گسترش تبادلات فرهنگی گفت: اگر چه تبادلات فرهنگی در قالب کالای فرهنگی که کناب نمونه بارز آن است صورت پذیرد قطعا سهم فرهنگ در سبد هزینه خانوار افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه کتاب نقش موثری در فرهنگ ملت‌ها دارد افزود: کتاب عامل مهمی در جهت جلوگیری از کاستی های فرهنگی و افزایش آگاهی عمومی است که نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب اظهار داشت: انتظار داریم که سطح مطالعه و کتاب خوانی را در حد مطلوب ارتقا دهیم و به واسطه این نمایشگاه آخرین یافته های علمی و فرهنگی را در اختیار مراکز علمی و پژوهشی قرار دهیم و این دسترسی را تسهیل کرده است.
وی در پایان افزود: بن خرید کتاب را از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال جاری افزایش داده ایم تا دسترسی به کتب را تسهیل کرده باشیم.
محمدپور درخصوص تاخیر زمان برگزاری نمایشگاه در سال جاری گفت: به دلیل اعتراض به حق و بجای کناب فروشی های شهر تبریز در خصوص اینکه ماه مهر، ماه خرید و فروش کتاب می باشد و با برگزاری این نمایشگاه در آغاز مهر بازار کتاب فروشی ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد، به همین دلیل با تصمیم وزارت ارشاد اسلامی زمان برگزاری نمایشگاه کتاب به آبان ماه موکول شد.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …