۶۰۵ واحد مشاور املاک و خودرو در آذربایجان شرقی پلمپ شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از پلمپ تعداد ۶۰۵ واحد مشاور املاک و خودرو از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
باشگاه خبرنگاران جوان- رضا مسعودی فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه بازرسی و نظارت از واحدهای فوق در قالب طرح ساماندهی مشاورین املاک و خودرو انجام می گیرد، افزود: این بازرسی ها از سوی اتحادیه های املاک و خودرو در جهت اجرای ماده ۲۷ قانون امور صنفی و تعطیلی بنگاه های فاقد پروانه صورت گرفته است.
به گفته وی، تاکنون از دو هزار و ۷۰۰ واحد صنفی مشاورین املاک و خودرو در آذربایجان شرقی بازرسی به عمل آمده است.
مسعودی فر، راه اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت معاملات املاک و وسایل نقلیه موتوری و ثبت همزمان در سامانه و صدور کد رهگیری در اتحادیه مشاورین املاک را از دیگر اقدامات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بیان کرد.
وی ادامه داد: در راستای ساماندهی معاملات املاک و خودرو و نیز جلوگیری از تخلفات صنفی، اسناد جعلی و برای ایجاد انسجام و قاطعیت در رسیدگی محاکم به پرونده های مطروحه شعبه ویژه در محاکم و دادسراهای استان ایجاد و راه اندازی شده است.
مسعودی فر، برگزاری دوره های آموزشی برای مشاورین املاک و خودرو از سال ۱۳۹۴ را از دیگر برنامه های اولویت دار دادگستری آذربایجان شرقی برشمرد و افزود: برای یکهزار و ۷۲۴ نفر از مشاورین املاک دوره آموزشی برگزار شده و برای تعداد ۵۰۰ نفر نیز پروانه تخصصی صادر شده است.
وی اضافه کرد: برای ۳۸۸ نفر از مشاورین خودرو نیز دوره های آموزشی برگزار و برای ۱۰۰نفر گواهی نامه آموزشی صادر شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی یادآور شد: برای مشاورین معاملاتی خودرو استفاده از کارشناسان رسمی برای بررسی اصالت خودروهای مورد معامله و عقد قراردادهای تنظیمی الزامی شده است.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …