برگزاری باشکوه تبریز ۲۰۱۸ اولویت دولت است

معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: اظهارات ترامپ و واکنش قدرت‌های جهان در حمایت از برجام، نشان داد که ترامپ بیش از همیشه تنهاست.
مهر- اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اداری استانداری آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی همواره از لحاظ فرهنگ و تمدن در ایران از جایگاه بالایی برخوردار بوده است و وقتی به داشته‌های ملی خود نگاه می‌کنیم، تاثیر و حضور چشمگیر این خطه را به وضوح می‌بینیم.

وی با بیان اینکه ممکن نیست به ارکان توسعه نگاهی بیندازیم و نقش آذربایجان را در آن نبینیم، تاکید کرد: فرصت‌های بسیاری در این منطقه و در این استان قرار دارند و از جمله آن‌ها می‌توان به پتانسیل‌های نیروی انسانی اشاره کرد که هرکدام نماد و الگویی برای این کشور به شمار می‌آیند.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: همچنین از لحاظ مادی نیز این استان و در راس آن تبریز، مملو است از منابع و معادن و موقعیتی بسیار استراتژیک و حساس دارد.
وی در پاسخ به انتقاد تعدادی از سخنرانان درخصوص وضع نامطلوب کارخانه‌ها و صنایع استان اعلام کرد: این قضاوت درست نیست که تعطیلی یک کارخانه را به تمام کارخانه‌های کشور تعمیم دهیم همانگونه که وضع مساعد یک کارخانه، بیانگر حال خوش تمام واحدهای تولیدی نیست.
معاون اول رئیس جمهور به ضرورت احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و همچنین گفت: برگزاری باشکوه تبریز ۲۰۱۸ یکی از اولویت‌های دولت دوازدهم است.
جهانگیری با اشاره به آغازکار دولت دوازدهم بیان کرد: راهبرد تعامل با دنیا و راهبرد توسعه کشور دو راهبرد مهم کشور در این برهه حساس زمانی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات اخیر ترامپ درخصوص استراتژی آمریکا درمورد ایران و برجام اشاره کرد و ضمن سخیف خواندن این اظهرات تاکید کرد: اظهارات اخیر ترامپ و نیز واکنش قدرت‌های بزرگ جهان در فاصله زمانی اندک و حمایت آن‌ها از برجام نشان داد که ترامپ بیش از همیشه تنهاست.
وی تصریح کرد: ترامپ حتی از مطالعه کافی برخوردار نبود که به اشتباه از خلیج فارس به عنوان خلیج عرب نام برد و تمام قراردادهای بین‌المللی را که مورد تایید مجامع بین‌المللی است زیرسوال برد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: ترامپ در سخنان خود مدام سعی کرد که پیوند ناگسستنی ملت ایران با رهبر خود را زیرسوال ببرد یا با مورد هجوم قرار دادن سپاه که قوت قلب کشورهای مظلوم منطقه است، بر بی‌منطقی خود تاکید کرد.
فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در ادامه گفت: اقتصاد مقاومتی تنها برای شرایط سخت و تحریم نیست بلکه بای در همه شرایط ما باید بر این نوع از اقتصاد و اجرای آن تاکید کنیم.
وی افزود: برخلاف برخی ادعاها، باید گفت که دولت تنها نهادی نیست که ملزم به اجرای اقتصاد مقاومتی است بلکه تمام شهروندان و تمام ارگان‌ها باید در جایگاه خود اقدامات شایسته‌ای انجام دهند.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …