احیای موقوفات ربع‌رشیدی مایه برکت برای تبریز خواهد بود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه اساس اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است، گفت: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی راه و مسیر خودش را به طور دقیق و صحیح بپیماید، نیازمند اقتصاد دانش‌بنیان هستیم.
نصر- حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد علی آل‌هاشم در دیدار با مدیران منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، با اشاره به فعالیت‌های این مجموعه، اظهار کرد: ایجاد هم‌پیوندی و هم‌افزایی بین عناصر و امکانات موجود از برکات این مجموعه است که باید از این فرصت استفاده بهینه را ببریم.
وی با اشاره به اینکه نام منطقه ویژه علم و فناوری ربع‌رشیدی، بسیار مبارک است، ادامه داد: امید است که این منطقه مایه خیر و برکت جامعه باشد؛ اگر موقوفات ربع رشیدی احیا شود، برای تبریز افتخار و مایه‌ی برکت خواهد بود، اما متاسفانه موقوفات از انتفاع خارج شده‌اند.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: امروزه وزارت دفاع در حوزه‌ صنایع مختلف با دانشگاه‌های کشور در ارتباط بوده و این تجهیزات و امکانات داخلی به برکت همدلی و هماهنگی با مراکز دانشگاهی به وجود آمده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم اضافه کرد: همواره به مراکز دانشگاهی نیز توصیه می‌کنیم که مسیر را برای صنعت‌گران و صنایع باز بگذارید، چرا که دانشگاه می‌تواند کمک شایانی در حوزه اقتصاد مقاومتی داشته باشد و پایان‌نامه‌های دانشجویان را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق دهند.
وی با اشاره به انتظارت مطرح شده از سوی رئیس منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، تاکید کرد: انتظارات مطرح شده به جاست که در ارتباط با فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان و هم در اولویت دادن به خرید محصولات دانش بنیان بوده و همچنین معرفی مستمر نیازهای فناورانه در حوزه ماموریت‌های منطقه ویژه برای ایجاد مسئله تحقیقاتی برای دانشگاه‌ها نیز موضوع بسیار مهمی است.
امام جمعه تبریز اولویت دادن به فعالین دانش‌بنیان در اعطای تسهیلات بانکی با کارمزد کم را امری مهم در جهت حمایت از تولید علم و فناوری دانست و افزود: این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد تا فناوران بتوانند وارد میدان شوند و همچنین بانک‌ها نیز باید در حوزه اقتصاد مقاومتی وارد میدان شده و تسهیلات با کارمزد کم را در اختیار سرمایه‌گذاران اقتصاد مقاومتی قرار دهند تا این افراد بتوانند سرمایه‌های خود را در مسیر اقتصاد مقاومتی و فناوری به جریان بیندازند.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …