اصراری به ساخت پارکینگ در اطراف ارگ نداریم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار اعضای کمیسیون اصل ۹۰ با وی تاکید کرد: در ارتباط با بنای تاریخی ارگ علیشاه هیج اصراری به ساخت پارکینگ نداریم.
وقت نیوز،- حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم در این دیدار گفت: هم اکنون در ارتباط با بنای تاریخی ارگ هیچ گونه مشکلی نداریم و مشکلات مطرح درباره ساخت پارکینگ مربوط به گذشته و دو سال قبل است.
امام جمعه تبریز تصریح کرد: در استان همه مسئولان برای صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی اتفاق نظر دارند و اطمینان می دهیم در این استان کاری برخلاق قوانین و علیه میراث فرهنگی صورت نخواهد گرفت.
وی ادامه داد: در محدوده ارگ علیشاه هرکاری لازم باشد با رعایت ملرومات آن و با هماهنگی مسئولان و کارشناسان میراث فرهنگی انجام خواهد گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در عین حال بر سنگ فرش کردن محدوده ارگ تاکید کرد.
وی در خصوص مسجد کبود نیز با تاکید بر حفظ حرمت مسجد گفت: متاسفانه در ارتباط با برخی مسائل فرهنگی متولی خاصی نداریم تا جایی که هنوز کسی از آمار مساجد و برگزاری نمازهای جماعت، آماری ارائه نکرده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه بازار تاریخی و جهانی تبریز مرمت، رسیدگی، بازسازی و اعتبار می خواهد افزود: با این اعتبارات محدود کاری نمی شود کرد و تعلل در کارها در حوزه مرمت میراث فرهنگی قابل قبول نیست.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به رویداد تبریز ۲۰۱۸ خواستار توجه ویژه به تبریز و آذربایجان شد و گفت: رویداد ۲۰۱۸ متعلق به تبریز نیست و به ایران تعلق دارد و دولت باید برای حفظ آبروی نظام در این زمینه سرمایه گذاری کند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با انتقاد از توزیع نامناسب اعتبارات فرهنگی تصریح کرد: نه اینکه بودجه نداریم، بلکه بودجه خوب تقسیم نمی شود و اینکه در جای مشخص هزینه فرهنگی می کنند جای سوال دارد.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …