مسکن مهر شهر جدید سهند نیاز به اعتبار ویژه دارد

استاندار آذربایجان شرقی، گفت: برای حل مشکلات مسکن مهر شهر جدید سهند باید آن را به عنوان یک شهرستان مستقل فرضی تصور کرده و تسهیلات و رقم جداگانه ای به آن اختصاص دهیم.
تبریز- خبرنگار مهدآزادی: مجید خدابخشی در جلسه ای که با حضور مسئولین استانی در خصوص حل مشکل مسکن مهر در استان برگزار شده بود، گفت: پروژه مسکن مهر در دولت گذشته شروع شده ولی تکمیل آن برعهده دولت فعلی است و ما باید نهایت تلاش خود را برای تکمیل و به انجام رساندن آن به کار گیریم.
وی با اشاره به این که علی‏رغم اقدامات اساسی دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات مربوط به تامین هزینه این پروژه، هنوز به نتیجه مورد نظر دست نیافته ایم، تاکید کرد: اگر در انجام کارها از اندیشه و تجربه بشری استفاده کرده و کارها را با اصول علمی انجام دهیم قطعا شاهد آثار منفی در آنها نبوده و با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که باید مشکل مسکن های مهر را شناسایی کرده و به طور ریشه‌ای مسائل را حل کنیم، افزود: با ارائه تحقیق علمی و ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد در مورد مسائل مربوط به مسکن مهر می توان به بررسی دقیق مشکلات موجود و آثار اجتماعی مسکن مهر بعد از اسکان پرداخت.
خدابخش با اشاره به این که در تامین مسکن برای افراد باید با مکان یابی دقیق، نسبت به تامین خدمات زیربنایی و روبنایی نیز اقدام گردد، گفت: بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات به متقاضیان مسکن های مهر جدیت و همکاری بیشتری داشته باشند.
وی با بیان این که در مورد حل مشکلات مسکن مهر شهر جدید سهند باید یک جلسه خاص با شورای مسکن داشته باشیم، افزود: باید در شورای برنامه ریزی استان رقمی را به صورت سرجمع برای این منظور در نظر بگیریم چرا که شهرستان اسکو به تنهایی نمی تواند از محل اعتبارات خود به شهر سهند کمک کند.
استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه تاکید کرد: باید شهر جدید سهند را بعنوان یک شهرستان مستقل تصور کنیم و اعتبار جداگانه‏ای برای آن از در نظر بگیریم تا اقدامات لازم برای تامین خدمات روبنایی صورت پذیرد.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …