عینالی برای گردشگران داخلی و خارجی دل انگیز است

با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، شهردار تبریز، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان ، مجموعه پروژه‌های زیست‌محیطی، خدماتی و فرهنگی عینالی به بهره‌برداری رسید.
فارس- استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به فضای ارزشمند به وجود آمده در این مکان، قطعاً تفرجگاه عینالی یکی از اهداف گردشگری خواهد بود.
فارس- مجید خدابخش در مراسم بهره‌برداری از چهار پروژه تفرجگاه عینالی با بیان اینکه چنین پروژه‌هایی چندمنظوره هستند، اظهار داشت: با توجه به اینکه اگر در ماه ۵۰۰ هزار نفر به این تفرجگاه صعود کنند، اولین خدمت این پروژه به ارتقای سطح بهداشت و درمان خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به حضور بانوان در ساعات پایانی روز در تفرجگاه عینالی بیان کرد:
وجود این مسئله نشان‌دهنده امنیت مناسب فضای تفرجگاه برای حضور خانواده‌ها و بانوان بوده و این باعث افتخار است.
استاندار آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: وجود چنین تفرجگاه‌هایی برای حضور خانواده‌ها باعث جمع شدن خانواده‌ها کنار هم می‌شود و به‌نوعی بین خانواده‌ها الفت ایجاد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش طلاق در جامعه، اگر خانواده‌ها تنها ساعاتی را در چنین فضاهای مناسبی کنار هم باشند، قطعاً موجب ایجاد الفت خواهد بود و این بسیار ارزشمند است.
خدابخش اضافه کرد: بهره‌برداری از پروژه‌های این‌چنینی نقطه شروعی بوده و پدیده‌های دیگری باید در این مجموعه ایجاد شود.
وی بیان کرد: با توجه به فضای ارزشمند به وجود آمده در این مکان، قطعاً تفرجگاه عینالی یکی از اهداف گردشگری گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.
همچنین به گزارش ایسنا، پروژه دریاچه ۵۴ هزار مترمکعبی داغ‌گلی، نگارخانه، پیاده‌راه چهار کیلومتری و جنگل‌کاری ۲۰۰ هکتاری، چهار پروژه مهم سال‌های اخیر، در ارتفاعات عون‌بن‌علی تبریز است که این مجموعه را به یکی از کانون‌های مهم گردشگری شمال غرب کشور تبدیل کرده‌است.
دریاچه ۵۴ هزار مترمکعبی داغ‌گلی از پروژه‌هایی است که به منظور ذخیره منابع آبی و افزایش سطح رطوبت دامنه‌های سبز اجرا شده و به‌علاوه، از حیث تفریحی و جاذبه‌های بصری نیز مزیت مهمی برای آتیه این مجموعه فراهم خواهد کرد.
نگارخانه داغ‌گولی که در مجاورت این دریاچه زیبا طراحی و احداث شده، به غنای فرهنگی و هنری عینالی افزوده‌است.
پروژه سنگفرش به طول ۴ کیلومتر، از مهم‌ترین طرح‌های پیاده‌راه‌سازی است که با نصب مبلمان شهری زیبا، تجهیزات ورزش همگانی، توسعه و بهسازی سرویس‌های بهداشتی و سیستم‌های روشنایی، این محور طبیعی را مهیای استفاده عموم شهروندان کرده ‌است.
توسعه ۲۰۰ هکتاری جنگل‌کاری، دیگر پروژه‌ای است که در ادامه طرح‌های تملک این مجموعه حاصل شده و عینالی را با مشاوره‌های تخصصی کارشناسان محیط‌طبیعی اداره‌کل محیط‌زیست استان، به یکی از زیست‌بوم‌های ارزشمند شمال‌غرب کشور تبدیل کرده‌است.
چهار پروژه مهم عینالی بدون پشتیبانی منابع دولتی، به بهره‌برداری رسیده ‌است.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …