طرح زوج و فرد در تبریز اجرا می‌شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به دلیل پدیده وارونگی، شدت آلودگی هوای تبریز از حالت اضطرار نیز فراتر رفته است.

فارس- رحیم شهرتی فر اظهار کرد: متاسفانه چند روز است پدیده وارونگی هوا رخ داده و شاخص‌های آلودگی هوا از حد اضطرار هم گذشته و موجب تعطیلی کلیه مقاطع تحصیلی مدارس در دو روز گذشته بود.

شهرتی فر افزود: البته با تعطیلی مدارس مشکل حل نمی‌شود و از مردم تقاضا داریم تا آنجایی که می‌توانند از اتومبیل شخصی استفاده نکرده و از وسائط نقلیه عمومی استفاده کنند.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: طبق پیش بینی هواشناسی این وضعیت در محدوده کلانشهر تبریز تا فردا (سه شنبه) ادامه خواهد داشت، به مردم عزیز توصیه می‌کنیم در طی این چند روز افراد دارای خودروهای پلاک زوج در روزهای زوج و افراد دارای خودروهای پلاک فرد در روزهای فرد از خودروهای خود استفاده کنند تا درصد تردد خودروها و در نتیجه میزان آلودگی هوا کاهش یابد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: امروز دوشنبه خودروهای دارای پلاک زوج تردد می‌کنند که امیدواریم مردم همراهی‌های لازم را به عمل آورند.

این مسئول گفت: دستگاه‌های ناظر مثل سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف هستند تا فردا (سه شنبه) نسبت به تعطیلی تمام معادن شن و ماسه و توقف عملیات خاکبرداری در پروژه‌های شهرداری که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود اقدام کنند.

وی ابراز داشت: طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی وضعیت هوای تبریز از روز چهارشنبه بهبود خواهد یافت و روزهای پنج‌شنبه و جمعه شاهد ورود سامانه بارشی به استان خواهیم بود.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …