امنیت شغلی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز تضمین شده است

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص نگرانی کارگران از امنیت شغلی شان، گفت: در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد و امنیت شغلی کارگران در قرارداد واگذاری تضمین شده است.
نصر- رحیم شهرتی فر در خصوص واگذاری شرکت ماشین آلات صنعتی به گروه تراکتورسازی ایران گفت: هم اکنون دستگاه قضایی و اداره تصفیه امور ورشکستگی تنها مرجع تصمیم گیری در خصوص شرکت ماشین آلات صنعتی تبریز است و قانون هر چه بگوید باید درباره این شرکت اتفاق بیافتد.
وی با بیان اینکه مدیریت استان در خصوص این شرکت نقش هماهنگ کننده را دارد، گفت: وقتی یک شرکت ورشکسته باشد، آن را می فروشند و هر چقدر درآمد حاصل شود، بین طلب کاران آن شرکت تقسیم می کنند، در حالی که اداره امور ورشکستگی تبریز درباره ماشین آلات صنعتی چنین کاری انجام نداده و کارخانه را احیا کرده است.
شهرتی فر با تقدیر از تلاش های انجام یافته از سوی اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز برای حل مشکلات شرکت ماشین آلات صنعتی، افزود: اکنون این شرکت در آستانه واگذاری به گروه تراکتورسازی ایران قرار دارد و مدیرعامل و هیئت مدیره این گروه با انتقال سنوات خدمتی و دیگر مزایا از جمله سخت و زیان آور پرسنل این شرکت موافقت کرده اند.
وی افزود: پرسنل رسمی به صورت رسمی و پرسنل قراردادی هم به همان صورت قراردادی به مجموعه گروه تراکتورسازی ایران افزوده خواهند شد و از همه مزایا و شرایط حاکم بر کارگران تراکتورسازی برخوردار خواهند شد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی به نارضایتی کارگران ماشین آلات صنعتی از شرایط واگذاری این شرکت به گروه تراکتورسازی اشاره کرد و گفت: شرایطی که تعدادی از کارگران مطالبه می کنند مورد قبول هیئت مدیره گروه تراکتورسازی نیست و لحاظ کردن بند ۱۲ در قرارداد واگذاری این شرکت نیازمند همکاری بیشتری از سوی هیئت مدیره تراکتورسازی است.
شهرتی فر در خصوص نگرانی کارگران از امنیت شغلی شان، گفت: در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد و امنیت شغلی کارگران در قرارداد واگذاری تضمین شده است.
وی افزود: بر اساس این قرارداد خریدار حق تعدیل نیرو و کاهش حقوق و مزایای آنها دستکم در ۵ سال آینده را ندارد و کارگران نباید از بابت امنیت شغلی خودشان نگران باشند.
گفتی است ۴۴ شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران که یکی از موفق ترین شرکت ها و برندهای معتبر در تولید بکهو لودر و انواع ماشین آلات صنعتی کشور بود در سال ۸۵ به بخش خصوصی فاقد اهلیت لازم توسط سازمان خصوصی سازی واگذار شد، اما به سبب سوء مدیریت سهامدار گذشته، این شرکت با بحران و بن بست مواجه شده و در آبان ماه سال ۹۲، کمیسیون کارگری آذربایجان شرقی به اتفاق آراء، رد اهلیت سهامدار عمده آن را به تصویب رسانده و به سازمان خصوصی سازی ابلاغ کرد و در این مدت، با برگزاری بیش از ۲۱ جلسه کمیسیون کارگری استان و تصویب ۵۴ مصوبه، توانست پرونده ورشکستگی این شرکت را با همکاری دستگاه قضایی استان به پایان برساند.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …