رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری اصلی‌ترین کار در استان است

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر موضوع تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های دولتی وادارات، گفت: بر اساس تصمیماتی که گرفته‌شده بازدیدهای سرزده از ادارات انجام خواهد شد و مدیر وظیفه دارد در هفته یک یا دو ساعت برای ملاقات عمومی وقت گذاشته و حتی زمان دیدار با مردم را مشخصاً مطرح کند.
فارس- مجید خدابخش در دیدار با جمعی از خانواده شهدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: زیارت خانواده شهدا و ایثارگران موجب شادی و دل‌خوشی می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به مسئله اشتغال جوانان در جامعه امروزی، افزود: اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران برای ما یک اصل بوده اما در حال حاضر مجوز استخدام صادر نشده و در صورت صدور مجوزهای لازم برای برگزاری آزمون استخدامی این مسئله در اولویت خواهد بود.
استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه اشتغال تنها در بحث استخدام خلاصه نمی‌شود، اضافه کرد: اشتغال امکان دارد در کارخانه باشد،
امروز جوانان با استفاده از فکرها و ایده‌های جدید و با استفاده از فضای مجازی برای خود اشتغال ایجاد کرده و کسب درآمد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی مشکل اشتغال از طریق استخدام حل نخواهد شد بلکه اشتغال از طریق سرمایه‌گذاری حل می‌شود بر همین اساس امروز به دنبال این هستیم، اصلی‌ترین کار رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی و صنعتی استان بوده و اولویت با واحدهایی است که می‌خواهند توسعه پیدا کنند.
خدابخش بیان کرد: البته بحث استخدام به‌جای خود ولی باید به دنبال حوزه‌های دیگر و بحث سرمایه‌گذاری باشیم، امروز حتی در حوزه گردشگری بیش از چند هزار اشتغال وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه اشتغال و نان حلال از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود ادامه داد: تنها در بحث تبریز ۲۰۱۸ که فرصتی بسیار خوب برای استان و تبریز در راستای توسعه اقتصادی است می‌توان کارهای بسیاری برای جذب گردشگر و ایجاد اشتغال انجام داد.
استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه با تأکید بر موضوع تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های دولتی وادارات، گفت: بر اساس تصمیماتی که گرفته‌شده بازدیدهای سرزده از ادارات انجام خواهد شد و مدیر وظیفه دارد در هفته یک یا دو ساعت برای ملاقات عمومی وقت گذاشته و حتی زمان دیدار با مردم را مشخصاً مطرح کند، علاوه بر حضور بازرسان ما نیز به‌صورت تصادفی بازدید خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در ادارات قطعاً اشکالاتی وجود دارد و وظیفه‌ داریم تلاش کنیم این مشکلات را رفع کنیم که وظیفه اصلی ما بوده و خدمتگزاری وظیفه اصلی مدیر است.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …