میزان صادرات فرش استان رضایت‌بخش نیست

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: عرصه فروش و بازاریابی محصولات در مقطع کنونی بسیار متحول شده و با روش‌های ۴۰ سال پیش دیگر نمی‌توان محصولات را به فروش رساند.
فارس- مجید خدابخش در سی و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: اگر بتوانیم مقوله تولید را از فروش و بازاریابی محصولات تولیدی منفک کنیم، بسیاری از مشکلات اقتصادی به خودی خود حل می شود.
وی افزود: ما شاید تولیدکنندگان بسیار قدری داشته باشیم اما اصلا لزومی ندارد مثلا یک بافنده فرش تاجر فرش موفقی هم باشد؛ خیلی کم اتفاق می افتد که خود تولیدکننده بتواند صادرکننده و فروشنده خوبی هم باشد، بافندگان ما زحمت می‌کشند اما نیاز و ذائقه بازار را هنوز شناسایی نکرده‌اند.
استاندار آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: علیرغم اینکه تبریز شهرت بسیاری در تولید فرش دارد، میزان صادرات فرش استان چندان رضایت‌بخش نیست و در حال حاضر اصل موضوع فروش است و برای فروش باید راهی پیدا کنیم.
خدابخش با بیان اینکه الان در ذیل رشته مدیریت و بازرگانی، دکترای بازاریابی و فروش تدریس می‌شود، افزود: باید در این زمینه انرژی زیادی صرف کنیم و اولویت اصلی ما چه در داخل کشور و چه در خارج کشور همین است.
این مسئول متذکر شد: ما نمی دانیم چرا فرش ما فروش نمی‌رود ایراد کار کجا است؛ عرصه فروش و بازاریابی محصولات در مقطع کنونی بسیار متحول شده و با روش‌های ۴۰ سال پیش دیگر نمی‌توان محصولات را به فروش رساند.
استاندار آذربایجان‌شرقی یادآور شد: برای حل مسئله فروش محصولات، تولیدکنندگان باید ریز اطلاعات تولیدات خود را کاملا لیست کنند؛ به طوری که عرب‌ها ۱۲ نوع خرما را در پوشش‌های مجزایی ارائه می دهند و این بسته بندی‌ها از خود محصول قیمت بالایی دارد و این یعنی احترام به محصول.
وی از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواستار شد جوانانی را که در حوزه بازاریابی محصولات علاقه مند به فعالیت هستند جذب کنند تا مدیریت ارشد استان نیز حمایت‌های لازم را از آنها به عمل آورد.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …