معاون رئیس جمهور: توسعه مترو در کلانشهر‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های دولت است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به موضوع آلودگی هوا در کلانشهر‌ها گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت کمک به توسعه مترو در کلانشهر‌هاست.
صداوسیما – اسحاق جهانگیری در نشست با مسئولان دستگاه‌های دولتی، برای تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترو، اظهار داشت: برای مقابله با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ مناسب ترین راهکار گسترش شبکه حمل و نقل عمومی به ویژه راه آهن درون شهری است.
وی با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد برای تامین و خرید ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترو،‌ گفت: دولت مصمم است در سریع ترین زمان ممکن ۲۰۰۰ واگن‌های مورد نیاز راه آهن شهری تامین شود.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به رنج و سختی مسافران در استفاده از مترو به ویژه در ساعات پرتردد و نیز برنامه کلان دولت در مقابله با آلودگی هوا نظیر نوسازی ناوگان باری کشور، از مسئولان مربوط خواست تا ظرف یک هفته، در خصوص نخستین قرارداد این مصوبه و تامین ۶۳۰ واگن مورد نیاز پایتخت برنامه و ساز و کار اجرایی ارائه کنند.
جهانگیری همچنین با تاکید بر استفاده از توانمندی داخلی، ضرورت لحاظ موضوعاتی نظیر انتقال دانش و فناوری به کشور در زمینه ساخت واگن و لوکوموتیو در قرارداد با شرکت‌های خارجی را یادآور شد و گفت: امروز ظرفیت مناسبی در روابط خارجی کشور به وجود آمده است و محدودیتی برای استفاده از فاینانس در توسعه این طرح‌ها وجود ندارد.
در این جلسه هریک از اعضا دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را برای تامین نیاز شبکه ریلی درون شهری ۹ کلانشهر کشور ارائه کردند.

همچنین ببینید

با تمام توان و با برنامه آمده‌ام

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با عزم ملی و همه در کنار هم موفق می‌شویم، …