رفع مشکلات بانکی و مالیاتی خودروسازان در اولویت است

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز زمینه و سابقه خوبی درصنعت قطعه سازی دارد؛ از این رو به دنبال تبدیل تبریز به قطب سوم خودروسازی کشور هستیم.

تسنیم- مجید خدابخش در حاشیه بازدید از دو واحد خودروسازی اظهار داشت: خوشبختانه قطعه ساز و خودروسازهای موفقی در آذربایجان‌شرقی وجود دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با تشکیل انجمن کنسرسیوم خودروسازی در استان موافقت کرده است که در صورت تحقق این امر، شاهد اشتغال بسیاری را جوانان خواهیم بود.

وی با تاکید بر لزوم توسعه حمل و نقل استان، ادامه داد: حمل و نقل یکی از محورهای توسعه و زیر بنای استان است، از این رو باید نوسازی ناوگان حمل و نقل در اولویت قرار گیرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود تعداد قابل توجهی از ناوگان فرسوده در استان، بیان کرد: خوشبختانه آذربایجان‌شرقی در راستای نوسازی از ظرفیت مناسبی برخوردار است، ما نیز باید رفع مشکلات بانکی، بیمه و مالیات را در اولویت قرار داده و حمایت‌های لازم از خودروسازان انجام شود.

خدابخش در ادامه تصریح کرد: واحدهای خودروساز استان در کنار افزایش ظرفیت تولید، باید تنوع تولیدات خود را هم افزایش دهند تا بتوانیم حمایت‌های لازم را از این صنعت جذب کنیم.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …