مرکز همایش های بین المللی تبریز با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افتتاح رسمی رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ با حضور رئیس جمهوری در اردیبهشت ماه سال آینده، گفت: بهره برداری از بزرگترین مرکز همایش های بین المللی شمال غرب کشور همزمان با این رویداد مهم اتفاق می افتد.
ایرنا- مجید خدابخش در حاشیه بازدید از مرکز همایش های بین المللی تبریز اظهار کرد: این مرکز با ۲۴ هزار مترمربع زیر بنا در شهرک خاوران تبریز در حال احداث است.
وی ادامه داد: تا کنون برای ساخت این مجموعه بزرگ در حدود ۵۵۰ هزار میلیارد ریال هزینه شده و نزدیک به ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای اتمام پروژه در نظر گرفته شده است.
خدابخش تاکید کرد: بزرگترین سالن همایشی شمالغرب کشور با ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ نفر در شهرک خاوران تبریز در این مجموعه احداث می شود.
وی اظهار کرد: این مرکز دارای ظرفیت‌های چند منظوره بوده و نقش بسزایی در توسعه فرهنگی این شهر، استان و محدوده شمالغرب ایفا می کند.
استاندار آذربایجان شرقی دو مجموعه مقبره‌الشعرا و مرکز همایش‌های بین‌المللی را دو مزیت مهم فرهنگی شهر تبریز توصیف کرد.
همچنین شهردار تبریز نیز در این بازدید با اشاره به آخرین مراحل تکمیلی مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، گفت: این مرکز ارزشمند، به عنوان زیرساخت اصلی «تبریز۲۰۱۸» میزبان برنامه‌های ملی و بین‌المللی خواهد بود.
ایرج شهین‌باهر در مورد پروژه‌های گردشگری شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: سالن اصلی مرکز همایش‌های بین المللی تبریز با ۱۴۰۰ نفر جمعیت، تقریباً به پایان رسیده و به زودی بخش‌های تاسیساتی آن نیز تکمیل می‌شود.
وی اضافه کرد: این پروژه، بزرگترین سالن همایش‌ها در شمال غرب کشور است که به عنوان یک مجموعه فرهنگی و هنری، مهیای میزبانی‌های علمی، فرهنگی و هنری شهر می‌شود.
شهردار تبریز با اشاره به پیش‌بینی ۱۲۰ رویداد ملی و بین‌المللی در برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ گفت: این رویدادها که پیش از این در تهران و سایر شهرهای کشور، برگزار می‌شد، با افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ از پنجم اردیبهشت ۹۷، عمدتاً به میزبانی تبریز و در این مرکز برگزار می‌شود.
شهین‌باهر با اشاره به روند پیشرفت مجموعه تاریخی و فرهنگی مقبره‌الشعرا، اظهار داشت: تلاش می کنیم حد شمالی این مجموعه را برای ورود گردشگران آماده کرده و سایر بخش‌های دردست ‌اجرا  را نیز به طرز مناسبی پوشش دهیم.
مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و با زیر بنای ۲۴ هزار متر مربع طراحی و اجرا شده است.
سالن همایش اصلی این مرکز با گنجایش یک هزار و ۵۰۰ نفر، سالن همایش دوم به گنجایش ۵۰۰ نفر، سالن‌های جانبی، پارکینگ‌های اصلی و فرعی، فضاهای رفاهی و خدماتی، کلاس‌های آموزشی و مجموعه پله‌های برقی و آسانسورها از بخش های عمده این مرکز است.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …