وضعیت باغ گلستان در شأن تبریز نیست

جمع آوری دستفروشان دوره گرد از ‹باغ گلستان› که از بوستان‌های قدیمی و مشهور تبریز است و این روزها چهره نامناسبی به خود گرفته، در دستور کار مسئولان قرار گرفت.
شهردار تبریز در این خصوص گفت: وضعیت باغ گلستان به یک ناهنجاری در منطقه تبدیل شده است.
ایرج شهین باهر افزود: حضور این دستفروشان علاوه بر ایجاد چهره ای زشت برای این باغ، مشکلات مختلفی را نیز برای ساکنان منطقه و کسانی که
از این مسیر رفت و آمد می کنند، ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: این موضوع تنها توسط شهرداری قابل حل نیست و رفع این مشکل به شورای تامین استان اعلام شده است.
شهین باهر اظهار کرد: تمهیداتی که باید در این خصوص انجام شود، باید به گونه ای باشد که این مشکل برای همیشه حل شود و تنها با جابه‌جا کردن دستفروشان این معضل حل شدنی نیست.
وی تاکید کرد: باید همه دستگاه ها برای ریشه  کن کردن این معضل همکاری کنند و جابه‌جایی دستفروشان با دستور شورای تامین باید انجام شود تا در منطقه دیگر آسیب ایجاد نشود.
شهردار تبریز یادآور شد: وضعیت کنونی باغ گلستان در شان این شهر نیست و باید اقدامات لازم بزودی انجام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این خصوص گفت: مقرر شده فرماندار تبریز موضوع باغ گلستان را با همکاری شهرداری تبریز و مدیر کل امنیتی استانداری پیگیری کند.
محمدصادق پورمهدی گفت: بساط دستفروشان تا پایان سال جاری برچیده می شود تا علاوه بر مردم تبریز، گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند بتوانند از این پارک استفاده کنند.
باغ گلستان که در مرکز شهر تبریز قرار دارد به عنوان نخستین گردشگاه عمومی و باغ ملی شهر تبریز در سال ۱۳۰۸ ساخته شد.
‹باغ گلستان› از زمان‌های دور همواره مورد توجه شهروندان قرار داشته و در گذشته بیشتر شهروندان تبریزی و رهگذران و مسافران پس از گشت و خرید از بازار تبریز در زیر سایه درختان تناور و تنومند این باغ ملی به استراحت و تفریح و شادی می‌پرداختند.
اما اکنون شاهد حضور دستفروشان در پیاده روی جنوبی آن و مقابل غرفه های کتابفروشان هستیم که چهره ای زشت به این باغ داده است و کمتر خانواده ای حاضر به حضور در این پارک هستند.
مشکل ناشی از تجمع دستفروشان در پیاده روی جنوبی ‹باغ گلستان› از زمانی آغاز شد که دستفروشان ‹گجیل› ابتدا به محوطه باغ گلستان و سپس به محل فعلی (پیاده روی جنوبی) منتقل شدند.
بروز این وضعیت مشکلات زیادی را برای غرفه های فروش کتاب مستقر در ضلع جنوبی ‹باغ گلستان› که محل رجوع کتابخوانان و نخبگان فکری و خانواده های دانش آموزان کنکوری است، ایجاد کرده است.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …