نوسازی بافت‌های فرسوده در تبریز ضروری است

شهردار تبریز بر ضرورت تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده کلانشهر تبریز تاکید کرد.
تسنیم- ایرج شهین باهر در بازدید از پروژه‌های عمرانی سطح شهر تبریز اظهار داشت: مدیریت شهری پروژه‌های مسیرگشایی را به سرعت پیگیری و اجرا می‌کند.
وی سپس با بیان اینکه انتظار می‌رود این اقدامات مردم را نسبت به نوسازی خانه‌هایشان ترغیب کند، ادامه داد: باید بافت‌های فرسوده در تبریز نوسازی شود.
شهین باهر همچنین با اشاره به اینکه طرح‌های مسیرگشایی در گشایش گره‌های ترافیکی و نوسازی بافت‌های فرسوده تأثیر زیادی دارد، ادامه داد: قدیمی بودن محله‌ها و عرض اندک معابر موجب بروز مشکلاتی نظیر دشواری عبور و مرور، ضعف بهداشت محیط و عدم دسترسی کامل به امکانات مناسب خدماتی شهر می‌شود.
شهردار تبریز همچنین به پروژه مسیرگشایی حجتی به چایکنار اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح در آستانه بهره برداری است، گفت: این مسیر به طول ۸۰۰ متر و عرض ۲۴ متر در حال اجرا است که با تملک و آزادسازی هفت ملک باقی مانده که توسط شهرداری منطقه ۴ صورت می‌پذیرد.
وی همچنین با اشاره به ضرورت عملیات تملک و آزاد سازی محوطه مسجد کریم خان، گفت: با تکمیل میدان شهید بهشتی و مرمت مسجد کریم خان، گام نخست توسعه زیرساخت محورهای گردشگری تبریز در سال ۹۷ براداشته می‌شود.
شهین باهر بر لزوم اتصال ضلع غربی به ضلع شرقی خیابان امام خمینی با احیا مسیر قبلی، افزود: محوطه پیرامونی مسجد کریم خان به فضای سبز تبدیل می‌شود.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …