خسارات میلیاردی؛ نتیجه تاخیر در تصویب بودجه شهر!

شهردار تبریز خواستار تسریع در روند تصویب لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز شد و گفت: شهر را تعطیل نکنید.
ایسنا- ایرج شهین باهر در صحن علنی شورا، با اشاره به تاخیر شورا در تصویب لایحه بودجه شهرداری، اظهار کرد: فصل کاری تبریز به سرعت در حال سپری شدن است و به دلیل تصویب نشدن بودجه، تنها امورات جاری پیش می‌رود و برای اجرای کوچکترین کار عمرانی مجموعه شهرداری با مشکل مواجه است.
وی افزود: شورا تک به تک تبصره‌های بودجه را بررسی می‌کند تا از خسارات جزئی جلوگیری کند؛ این در حالیست که تاخیر در تصویب بودجه منجر به پایان فصل کاری و وارد شدن خسارات میلیاردی به شهر می‌شود.
شهردار تبریز با بیان این‌که استقبال مردم و شهرداری از میهمانان نوروزی بسیار خوب بود، گفت: باتوجه به تبلیغات گسترده شهرداری در رابطه با «تبریز ۲۰۱۸» در عید نوروز امسال شاهد افزایش ۴۰ درصدی حضور گردشگران در تبریز بودیم و ۸۰ درصد ظرفیت اقامت‌گاه‌ها تکمیل شده بود.
وی ادامه داد: باتوجه به برنامه‌ریزی انجام شده، پیش‌بینی می‌شود در فصل تابستان بیش از ۱۰۰ درصد ظرفیت مراکز اقامتی تبریز تکمیل شود.
«فرج محمد قلی‌زاده» – یک عضو شورا در واکنش به این سخنان، گفت: بودجه، برنامه یک‌ساله شهرداری است که طبق قانون باید تک تک بندهای آن بررسی شود، شهرداری باید به موقع لایحه بودجه را تحویل شورا می‌داد.
وی ادامه داد: برخی از دوستان با ایجاد فشار و تنش می‌خواهند نظر شخصی را به عنوان مصوبه شورا پیش ببرند.

همچنین ببینید

لزوم اعطای تسهیلات اشتغال به افراد دارای مهارت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اقداماتی که در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی و مناطق محروم …