بیش از ۶۰۰ هزارتن گندم در آذربایجان‌شرقی خریداری شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: تا کنون ۵۷۸ هزار و ۱۰۰ تن گندم مازداد بر نیاز و ۲۵ هزار و ۹۲۷ تن بذر مصرفی کشاورزی از گندم کاران استان خریداری شده است.
ایسنا- اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان با اعلام اینکه بیش از نیمی از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است، اظهار امیدواری کرد: تا پایان شهریور مابقی ارزش ریالی گندم خریداری شده به گندمکاران زحمتکش پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه روند خرید گندم تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت، گفت: پیش بینی می شود پنج درصد گندم تولیدی استان هنوز تحویل مراکز خرید نشده باشد.
وی با بیان اینکه شرایط فعلی کشور می طلبد که با همتی مضاعف و تلاش شبانه روزی در راستای تامین امنیت غذایی اقدام و اقدامات دشمنان نظام را خنثی کنیم، افزود: کشور در شرایط مقابله اقتصادی با دشمنان نظام اسلامی است و نقش دستگاه کشاورزی در این کارزار، ویژه و بسیار مهم است زیرا تامین امنیت اقتصادی بر دوش ماست.
وی گفت: در شرایط فعلی کشور همه ما وظیفه داریم با شرایط سهل زمینه تولید و اشتغال را برای بخش کشاورزی فراهم کنیم.
فتحی ادامه داد: تمام مدیران جهادکشاورزی در استان و شهرستان‌ها در تامین نهاده های کشاورزی کود، بذر و سموم کاشت پائیزه بیش از پیش همت کنند.
در سال زراعی جاری ۷۲ هزار هکتار گندم آبی و ۳۶۰ هزار هکتار گندم دیم در استان آذربایجان‌شرقی کشت شده است و تولید ۸۰۰ هزار تن گندم انتظار می رود.

همچنین ببینید

مذاکره بی‌موقع برای کشور خطرناک است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دشمنان در برابر حرف حق ما سر فرود آورند، …