پروژه عتیق تبریز، ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری و اشتغال زایی دارد

نماینده‌ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نزدیکی پروژه عتیق تبریز به بافت تاریخی شهر، می‌توان از ظرفیت گردشگری و اشتغال‌زایی آن برای رونق اقتصادی استفاده کرد.
ایسنا- حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی در بازدید از روند پیشرفت فیزیکی شش پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز با بیان این‌که پروژه‌ عتیق، پروژه‌ بزرگی است، اظهار کرد: این پروژه‌ تجاری، خدماتی و تفریحی در مرکز شهر قرار گرفته و مدتی نیز دچار رکود شد، ولی طی سه سال اخیر انجام اقدامات عملیاتی آن مجددا آغاز شده است.
وی با اشاره به رویکرد و نگرش جدید نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: همکاری نزدیک و ارتباط تنگاتنگ با شورا و مسئولان شهری از جمله شهرداری، یکی از رویکردهای جدید نمایندگان است، چرا که در حوزه‌ مسکن طرح‌های زیادی وجود دارد و با ارتباط تنگاتنگ می‌توان مشکلات این حوزه را مرتفع کرد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این بازدید گفت: پروژه عتیق ۱ و ۲ جزو پروژه‌های موفق بازآفرینی بافت شهری در ایران است که همزمان هم بحث نوسازی بافت و هم روش‌های نوین بازسازی در دنیا اتفاق می‌افتد.
فریدون بابایی اقدم اظهار کرد: با توجه به احساس رضایت ساکنان پروژه مسکونی ۲۰۰ واحدی عتیق، با تفکری متفاوت می‌توانستیم در بحث غالبیت کاربری‌های مسکونی وقت زیادی بگذاریم و نتایج بهتری کسب کنیم، چرا که این پروژه مسکونی جزو موفق‌ترین پروژه‌های مسکن سازی است.
وی تأکید کرد: پروژه عتیق در نوع خود، پروژه‌ای موفق در حوزه مداخله در بافت فرسوده است و طبق گزارش ها ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح پروژه باشیم.
بابایی اقدم خاطرنشان کرد: از نظر تامین منابع مالی نیز مشکلی نداریم و در کنار این پروژه مجموعه توسعه و عمران در پروژه‌های دیگر بازآفرینی شهری همچون چوخورلار و تملک و احداث آن فعال است.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیازمند راهکارهای عملی

ورود آب‌های شیرین حوزه‌های همجوار به دریاچه ارومیه منجر به اتلاف منابع آبی می‌شود رئیس …