هیچکس خواستار تعطیلی عزاداری‌ها نیست

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی بر لزوم توجه و عمل به مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا توسط هیئت‌های عزاداری تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان – حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به هفته دولت گفت: یاد و خاطره دولتمردان جمهوری اسلامی را گرامی می داریم.
وی گفت: اگر انتقادی به عملکرد دولت‌ها وارد می‌شود باید همراه با نقد منصفانه باشد و در کنار مطرح کردن نقد از عملکردها، نباید خدمات را نادیده گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به در پیش بودن روز شعر و ادب فارسی گفت: چهلمین روز درگذشت فخرالذاکرین، حاج فیروز زیرک کار همزمان با روز شعر و ادب فارسی خواهد بود که امیدواریم امسال این روز بزرگ به هر دو مناسبت، گرامی داشته شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در ادامه با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد شهدای کربلا گفت: از عزاداران عزیز می‌خواهیم ضوابط بهداشتی را در مراسم عزاداری رعایت کرده و گوش به فرمان ستاد مبارزه با کرونا باشند.
امام جمعه تبریز افزود: قطعاً ما به فکر سلامتی مردم هستیم که در صورت رعایت نشدن ضوابط بهداشتی در مراسم‌ عزاداری، این امر به خطر خواهد افتاد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به روند احصای اولویت‌های شورای فرهنگ عمومی استان گفت: برخی از این سرفصل‌ها توسط شورای فرهنگ عمومی کشور ابلاغ شده است و برخی در خود استان تبیین می‌شوند که در این راستا کارگروهی ویژه، موضوع اولویت‌ها را پیگیری می‌کند به گونه‌ای که موضوعات مطرح شده هم جامع و هم کامل باشند.
محمدپور همچنین از آغاز تهیه برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور خبر داد و گفت: قرارداد لازم در این ارتباط منعقد و مطالعات در این زمینه آغاز شده است.
وی گفت: برخی موضوعات همچون سبک زندگی و بحث هویت ملی در این سند مورد پیش بینی و تاکید قرار گرفته است که در صورت آماده شدن این نقشه مهندسی فرهنگی در استان طی دو سه ماه آینده، شاهد تصویب آن در صحن شورای فرهنگ عمومی و ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی استان خواهیم بود.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیازمند راهکارهای عملی

ورود آب‌های شیرین حوزه‌های همجوار به دریاچه ارومیه منجر به اتلاف منابع آبی می‌شود رئیس …