رتبه سوم آذربایجان‌شرقی از نظر شیوع کرونا !

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: بیش از یک‌هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری، ۲۳۰ نفر در بخش‌های ویژه و ۱۱۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور هستند.
فارس- محمدحسین صومی با بیان اینکه از ۲۱ شهرستان استان ما ۱۲ شهرستان قرمز و ۹ شهرستان دیگر نارنجی است، اظهار داشت: شهرستان‌های تبریز، آذرشهر، اهر، بناب، جلفا، سراب، عجب‌شیر، مراغه، ملکان، میانه، هشترود، هریس قرمز و بقیه نیز نارنجی می‌باشند و براساس ارزیابی وضعیت تمامی شهرستان‌های استان قرمز است.
وی با بیان اینکه اجرای پروتکل‌های بهداشتی صرفا برای اصلاح روند امور الزامی است، افزود: عدم همراهی، عدم مراعات نکات بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی توان گسترش ویروس را افزایش داده و برای اولین بار آذربایجان‌شرقی سومین استان کشور از نظر میزان انتشار ویروس کروناست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: بیش از یک‌هزار نفر در بیمارستان‌های استان بستری، ۲۳۰ نفر در بخش‌های ویژه و ۱۱۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور هستند.
وی از فوت ۳۷ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در طول دو روز خبر داد و افزود: این واقعه را به خانواده‌های جان باختگان تسلیت می‌گویم، این مرگ و میرها به خاطر عدم رعایت اصولی بهداشتی اتفاق می‌افتد.
صومی تاکید کرد: جز در مواردی که لازم است، نباید در جاهای پرتردد و تجمعات حضور پیدا کنیم و امیدواریم با توجه به تصمیمات ستاد کرونای استان، محدودیت‌ها از اول مهرماه اعمال و مردم نیز همراهی کنند تا در دو هفته آینده شاهد بهتر شدن وضعیت بیماری در استان باشیم.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …