نان در تبریز گران نمی‌شود

فرماندار تبریز گفت: هرگونه افزایش قیمت نان بدون ابلاغ، غیرقانونی است و با گرانفروشان برخورد خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران جوان- بهروز مهدوی با توجه به وجود برخی شایعات در خصوص گرانفروشی توسط تعدادی از واحد‌های نانوایی گفت: هیچگونه مجوزی برای افزایش قیمت نان توسط فرمانداری صادر نشده است.
فرماندار تبریز گرانفروشی احتمالی برخی واحد‌های نانوایی را اقدامی خودسرانه دانسته و افزود: قیمت‌های رسمی ابلاغی در ابتدای سال جاری، به دو شکل یارانه‌ای و آزادپز مبنای فروش نان می‌باشد که تمام واحد‌های نانوایی مکلف به رعایت آن هستند.
مهدوی از شهروندان خواست هرگونه گرانفروشی را به اداره صمت و واحد بازرسی فرمانداری گزارش دهند.
همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با توجه به افزایش نیافتن قیمت گندم آرد یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای و همچنین مطلوب بودن نحوه تخصیص آرد و حمل و نقل آن، واحد‌های نانوایی همچنان موظف به رعایت نرخ مصوب شورای آرد و نان آذربایجان‌شرقی هستند.
حبیب امین زاده افزود: با واحد‌های صنفی نانوایی گران فروش و کم فروش برخورد جدی و به هنگام صورت می‌گیرد و در صورت تکرار تخلف، سهمیه آرد آن‌ها قطع می‌شود و همچنین افزایش قیمت نان به دلیل استفاده از افزودنی‌ها نظیر روغن و یا کنجد ممنوع است.
وی با تاکید بر لزوم نظارت دقیق بر قیمت نان در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: از توان همه نیرو‌های بازرسی اعم از سازمانی، اتحادیه‌ها و بسیج برای نظارت بیشتر بر نحوه فعالیت واحد‌های نانوایی استفاده خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یادآوری کرد: طبق اعلام ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، واحد‌های نانوایی موظف به رعایت موازین بهداشتی از جمله استفاده از دستکش، ماسک و محلول‌های بهداشتی بوده و باید حتی الامکان از دریافت وجه نقد خودداری کنند.

همچنین ببینید

برابر قدرت‌های متجاوز ایستادگی می کنیم

رئیس جمهور گفت: هیچ فشار و جنگی نمی‌تواند ملت و دولت ما را به زانو …