نوسانات قیمت، دغدغه اصلی در بازسازی مناطق زلزله زده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به تلاش همه ارگان‌های مسئول برای بازسازی مناطق زلزله‌زده، پیش بینی کرد که عملیات بازسازی تا اواسط آبان ماه امسال پایان یابد.
ایرنا- محمدرضا مشایخی در نشستی با مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت ستادهای فرعی و اصلی در بخش کندوان و ترکمانچای شهرستان میانه افزود: بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده از زلزله به پیشرفت ۹۲ درصدی در بخش کندوان و بیش از ۷۵ درصدی در ترکمانچای رسیده است.
وی اظهار کرد: امیدوارم با کمک بنیاد مسکن استان و شهرستان و نهادهای اجرایی و خدمات رسان شاهد اتمام ساخت و ساز تا پایان مهر در بخش کندوان و تا اواسط آبان که مقارن با سالگرد وقوع زلزله است، در بخش ترکمانچای باشیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه دغدغه اصلی عملیات بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان میانه در زمان حاضر را نوسانات قیمت و اولویت دادن ساکنین این مناطق به رسیدگی به امور دیگرشان در حوزه کشاورزی و باغداری عنوان کرد.
مشایخی روند کار اجرایی در بخش های ترکمانچای و کندوان نسبت به سایر شهرستان های زلزله زده را مطلوب خواند و افزود: در ارتباط با واحدهای دامی آسیب دیده یا تخریب شده از زمین لرزه نیز مابقی تسهیلات بلاعوض تامین شده و پرداخت خواهد شد.
وی به اقدام خوب بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن اشاره کرده و از پیگیری برای تامین زمین مورد نیاز برای اجرای آن در شهرستان میانه خبر داد.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …