نوسانات قیمت، دغدغه اصلی در بازسازی مناطق زلزله زده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به تلاش همه ارگان‌های مسئول برای بازسازی مناطق زلزله‌زده، پیش بینی کرد که عملیات بازسازی تا اواسط آبان ماه امسال پایان یابد.
ایرنا- محمدرضا مشایخی در نشستی با مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت ستادهای فرعی و اصلی در بخش کندوان و ترکمانچای شهرستان میانه افزود: بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده از زلزله به پیشرفت ۹۲ درصدی در بخش کندوان و بیش از ۷۵ درصدی در ترکمانچای رسیده است.
وی اظهار کرد: امیدوارم با کمک بنیاد مسکن استان و شهرستان و نهادهای اجرایی و خدمات رسان شاهد اتمام ساخت و ساز تا پایان مهر در بخش کندوان و تا اواسط آبان که مقارن با سالگرد وقوع زلزله است، در بخش ترکمانچای باشیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه دغدغه اصلی عملیات بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان میانه در زمان حاضر را نوسانات قیمت و اولویت دادن ساکنین این مناطق به رسیدگی به امور دیگرشان در حوزه کشاورزی و باغداری عنوان کرد.
مشایخی روند کار اجرایی در بخش های ترکمانچای و کندوان نسبت به سایر شهرستان های زلزله زده را مطلوب خواند و افزود: در ارتباط با واحدهای دامی آسیب دیده یا تخریب شده از زمین لرزه نیز مابقی تسهیلات بلاعوض تامین شده و پرداخت خواهد شد.
وی به اقدام خوب بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن اشاره کرده و از پیگیری برای تامین زمین مورد نیاز برای اجرای آن در شهرستان میانه خبر داد.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیازمند راهکارهای عملی

ورود آب‌های شیرین حوزه‌های همجوار به دریاچه ارومیه منجر به اتلاف منابع آبی می‌شود رئیس …