انتقال آب ارس به تبریز برای توسعه استان ضروری است

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: انتقال آب ارس به تبریز جزو ضرورت‌های توسعه استان است و اگر شرایط آنطور که برنامه‌ریزی کرده‌ایم پیش رود این پروژه به‌زودی شروع می‌شود.
فارس- محمدرضا پورمحمدی اظهار کرد: در ارتباط با پروژه انتقال آب ارس مذاکرات ما با فاینانسرهای خارجی به خاطر مشکلات انتقال منابع مالی منتج به نتیجه نشد و در حال حاضر روی دو سرمایه‌گذار داخلی که یکی از آنها قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) است، تمرکز داریم و مذاکراتی با آنها داشته‎ایم.
وی افزود: اگر شرایط آنطور که برنامه‌ریزی کرده‌ایم پیش رود این پروژه به‌زودی شروع می‌شود؛ به هر حال انتقال آب ارس جزو ضرورت‌های توسعه استان است و در حق‌آبه دریاچه ارومیه هم که احیا آن به ادامه حیات چند استان منجر می‌شود، صنعت و کشاورزی نقش دارد.
استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در آذربایجان‌شرقی در مقایسه با استان‌های هم‌تراز در مجموع کم نبوده است. یعنی در آن حدی که مورد انتظار و شایسته استان ما باید باشد، نیست؛ ولی در حالت کلی شرایط کشور را همه می‌دانیم.
پورمحمدی اضافه کرد: منابع مالی دولت محدود است؛ اما لااقل در این مدت ۲۲ ماهی که بنده مسوولیت داشتم، اجازه ندادیم حق استان ضایع شود.
وی اذعان داشت: در استان به این جمع‌بندی رسیدیم که باید ساز و کار متفاوتی را در پیش گیریم؛ چرا که روند جاری ما را به توسعه نمی‌رساند و برای شتابدهی به روند توسعه مکانیزم‌های دیگری مورد نیاز است.
این مسئول تصریح کرد: در این مدت با هلدینگ‌های متعددی مثل قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص)، شستا، ایمیدرو، ایدرو و غیره که منابع زیادی در اختیار دارند، برای سرمایه‎گذاری در پروژه‎های متعدد استان وارد مذاکره شده‌ایم.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …