دولت از درد مردم غافل نیست

رئیس جمهور با اشاره به پایان زمان محدودیت تسلیحاتی ایران طبق برجام در تاریخ ۲۷ مهر اظهار داشت: از روز یکشنبه می‌توانیم به هر کشوری که بخواهیم اسلحه بفروشیم و همچنین از هر کس بخواهیم اسلحه بخریم.

صدا و سیما- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیئت دولت با تاکید بر اینکه این مسئله با ایستادگی مردم محقق شده است، افزود: همه مسئولان و دیپلمات‌های ما هم تلاش‌های بسیاری کردند و آمریکا موفق نشد. آن‌هایی که می‌گویند برجام برای ما چه کار کرد، این یکی از کار‌های برجام است که تحریم تسلیحاتی را برداشت و از یکشنبه می‌توانیم اسلحه مان را به هر کسی که بخواهیم بفروشیم و از هر که خواستیم، اسلحه بخریم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم امروز در فشار اقتصادی هستند، تاکید کرد: مردم بدانند که دولت همه توان خودش را برای تامین ارز و کالای مورد نیاز جامعه به کار خواهد گرفت و لحظه‌ای از درد و مشکل مردم غافل نیست.
وی با تاکید بر اینکه در برابر کرونا هر چه در توان داشتیم انجام دادیم، گفت: افتخار می‌کنیم به نوکری مردم و من از همه وزرا و مسئولین خواهش می‌کنم با همه توانمندی استمداد از پیامبر (ص)، امام مجتبی (ع) و مولای ما امام رضا (ع) بجویند تا بتوانیم این بار را به مقصد برسانیم و مشکلاتشتان را حل کنیم.
روحانی اشاره‌ای هم به چند آمار اقتصادی داشت و گفت: امسال گندم ما هفت درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است؛ پس شرایط ما در تولید گندم نسبت به سال قبل یک قدم جلو است.
رئیس جمهور ادامه داد: در زمینه تولید و فروش در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه بخش صنعت رشد داشته ایم؛ در یک ماه گذشته نسبت به ماه مشابه قبل در تولید ۱۱ درصد، در فروش ۱۴ درصد رشد داشته ایم؛ در ۶ ماهه اول امسال در بخش صنعت ۶/۴ دهم درصد رشد داشته ایم.
روحانی با اشاره به اینکه در بخش فولاد از سه درصد تا ۹ درصد در ۶ ماه گذشته تولید اضافه داشته ایم، افزود: پس فقط حرف نمی‌زنیم و در مقام عمل هم همه تلاش می‌کنند.
رئیس جمهور ادامه داد: صادرات غیر نفتی ما در یک ماه اخیر یعنی ماه شهریور ۲۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …