فرهنگ آذربایجان شرقی داغدار شد

تبریز – خبرنگار مهدآزادی: دکتر محمد محمدپور مدیر کل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی صبح دیروز بر اثر بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت.
مدیر کل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی متولد ۱۳۴۷ در شهرستان سلماس بود و در عملیات کربلای ۵ جنگ تحمیلی به درجه رفیع جانبازی نایل آمد.
وی دانش آموخته کارشناسی ارشد از دانشگاه تبریز و دارای دکترای تخصصی در رشته روانشناسی بود.
مرحوم دکتر محمد محمدپور در سال ۱۳۹۵ به سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی منصوب شد و در این مدت اقدامات ارزشمند و شایان توجهی در عرصه فرهنگ و هنر استان از خود به یادگار گذاشته است.
مدیرکل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ریاست کتابخانه مرکزی تبریز، مدیر اجرایی نمایشگاه‎های بین‎المللی کتاب تبریز، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر موزه مقبره‎الشعرا، مدیر اجرایی جشنواره فیلم رحمت و تدریس در مراکز آموزشی و دانشگاه‎ها را در کارنامه فعالیتی خود دارد.
دو جلد کتاب «سیری در مفاهیم و کلید واژه‎های فرهنگ و هنر» و «کنکاشی پیرامون عزت نفس» از تالیفات دکتر محمدپور می‎باشد.
پیکر پاک دکتر محمد محمدپور بعد از ظهر روز گذشته پس از آخرین وداع با اصحاب فرهنگ و هنر استان از محل مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز تا منزلگاه ابدی تشییع شد.
روزنامه مهدآزادی: این ضایعه دردناک و جبران‎ناپذیر را به جامعه فرهنگی و هنری استان آذربایجان شرقی و کشور تسلیت گفته و برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل از خداوند متعال خواستاریم.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …