نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: بازگویی واقعیت‎های دفاع مقدس وظیفه مهم اهل قلم است

از کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند» رونمایی شد
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در مراسم رونمایی از کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند» بر انتشار واقعیت‎های دفاع مقدس به دور از شائبه تحریف تاکید نمودند.
تبریز- خبرنگار مهدآزادی- حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، حفظ و انتقال وقایع دوران ارزشمند دفاع مقدس را وظیفه مهم اهل قلم عنوان کرد و افزود: خوشبختانه امروز راویان صدیق دفاع مقدس در قید حیات هستند و قلم بدستان می‎توانند وقایع آن دوران را بدون تحریف منعکس نمایند. وظیفه سنگین ناشرین و نویسندگان، حوزه هنری، فیلم‎سازان و رسانه‎ها این است که وقایع دوران دفاع مقدس را به دور از شائبه تحریف نشر دهند.
وی ضمن اشاره به بازدید از کتابخانه‎های تبریز همزمان با هفته کتاب تصریح کرد: اگر بخواهند مملکتی را از نظر فرهنگی بررسی کنند به سرانه مطالعه، تعداد عناوین و تیراژ کتب منتشره مراجعه می‎کنند و تاکید کرد برای ترغیب جوانان به این مهم، نوسازی و زیباسازی کتابخانه‎ها یکی از ضروریات است.
امام جمعه تبریز در ادامه سخنان خود پیام‎های جمعه را تاثیرگذار ذکر نمود و افزود: همانطور که در پیام جمعه هفته قبل متذکر شدم اهدای کتاب، ترویج کتابخوانی، تالیف و نشر کتاب امور بسیار ارزشمند در جامعه اسلامی می‌باشند.
وی در این مراسم اظهار داشت: نقش محوری شهید محراب آیت‎ا… قاضی طباطبایی در پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس اسناد و مدارک در این کتاب نمایان است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی افزود: در کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند» علاوه بر تبیین نقش علمای گرانقدر آذربایجان شرقی از بازاریان، دانشجویان و کسانی که در این راه شهید آیت‎ا… قاضی طباطبایی را همراهی و حمایت کردند نام برده شده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل‎هاشم در پایان از استاد سیدمحمدمسعود نقیب مدیر پیشین مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمالغرب کشور و مولف این اثر ماندگار بعنوان شاعر، نویسنده و چهره تاثیرگذار در استان نام برد و همچنین از پشتکار و اهتمام سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی بعنوان چهره خدوم قرآنی که در مدت کوتاه مسئولیتش سه کتاب با ارزش «سرای انقلاب»، «شدم راننده جنگ» و «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند» توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی منتشر شده است و همچنین از همکاری و تلاش جواد کریم‎نژاد و دست‎اندرکاران انتشارات سوره مهر که در نشر کتب حوزه مطالعات پایداری زحمت بسیار می‎کشند، تشکر و قدردانی کرد.
در این مراسم استاد سیدمحمد مسعود نقیب مولف کتاب نیز گزیده‎هایی از مطالب و اسناد شاخص موجود در کتاب از جمله سند منحصربفرد تلگرام با حروف انگلیسی شهید آیت‎ا… قاضی طباطبایی به عراق و نامه مهم مرحوم آیت‎ا… بنی فضل به حضرت امام خمینی(ره) را بیان نمود.
در این آیین فرهنگی که با حضور تنی چند از علما و مسئولان فرهنگی استان برگزار گردید از تلاش و زحمات حجت‎الاسلام رسول برگی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آذربایجان شرقی در به ثمر رسیدن انتشار این کتاب و حجت‎الاسلام حسین تقی‎زاده رئیس پیشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان تقدیر گردید.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …