افتتاح آزادراه تبریز- سهند مشروط به رعایت اصول ایمنی است

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، تنها به شرط رعایت شاخص‌های احداث آزادراه و مسایل ایمنی اجازه افتتاح آزادراه تبریز- سهند داده خواهد شد.
ایسنا- موسی خلیل اللهی با بیان اینکه خوشبختانه پس از سال‌ها آزاد راه تبریز– سهند به بهره برداری خواهد رسید، افزود: البته احداث یک آزادراه مبنی بر رعایت شاخص‌هایی بوده که باید رعایت شود و متاسفانه تاکنون اصول مد نظر در این پروژه رعایت نشده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس مکاتبات انجام شده با استانداری آذربایجان‌شرقی، در صورتی که مسایل ایمنی و شاخص‌های مدنظر در احداث آزاد راه رعایت نشود، اجازه افتتاح و بهره برداری از آن داده نخواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: متاسفانه خاطره خوبی از احداث برخی پروژه‌های راهسازی در استان، از جمله اتوبان شهید کسایی که در طول ۱۷ کیلومتر اتوبان خروجی‌های متعددی ایجاد و باعث افزایش تصادفات و تصرف اراضی ملی شده، در اذهان عمومی نمانده است.
خلیل‌اللهی در پایان تأکید کرد: با توجه به این مسئله، به منظور حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، تنها به شرط رعایت شاخص‌های احداث آزادراه و مسایل ایمنی اجازه افتتاح آزادراه تبریز- سهند داده خواهد شد.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …