کاهش آمار فوتی کرونا در آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا نسبت به روز‌های اخیر کاهش یافته است و در صورت اجرای دقیق طرح دو هفته ای، امیدواریم تعداد مبتلایان به کرونا در استان کاهش چشمگیری داشته باشد.
میزان- محمدرضا پورمحمدی با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در استان آذربایجان‌شرقی جهت مقابله با کرونا اظهارداشت: با توجه به تصویب محدودیت‌های جدید کرونایی در ستاد ملی مقابله با کرونا، این محدودیت‌ها متناسب با وضعیت هر یک از شهرستان‌های استان اجرایی شد.
وی با بیان اینکه متاسفانه روند فعلی شیوع بیماری کرونا در استان آذربایجان‌شرقی، نگران‌کننده است، افزود: محور اصلی مقابله با کرونا مردم هستند که اگر موارد بهداشتی را رعایت کرده و تا جایی که امکان دارد، در خانه بمانند به ریشه کن شدن این بیماری کمک می‌کنند.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با متخلفان شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد ملی در صورت بی‌توجهی به تذکرات گروه‌های نظارتی برخورد می‌شود چراکه وضعیت ابتلاء به کرونا در سطح استان نگران کننده است.
پورمحمدی گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا نسبت به روز‌های اخیر کاهش یافته است و در صورت اجرای دقیق طرح دو هفته ای، امیدواریم تعداد مبتلایان به کرونا در استان کاهش چشمگیری داشته باشد.
وی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل، تمام پارک‌ها و بوستان‌های تبریز و سایر شهر‌های دارای وضعیت قرمز، تعطیل می‌شوند، گفت: برگزاری هرگونه نمایشگاه عمومی و اختصاصی در سطح استان ممنوع است. تمام کلاس‌های درسی مدارس، دانشگاه ه‌ها و آموزشگاه‌های خصوصی به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …