فعالیت‌های اقتصادی شفاف‌سازی می‌شود

رئیس جمهور در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: هدف از راه اندازی سامانه جامع تجارت جلوگیری از سوءاستفاده و شفاف سازی کامل فعالیت‌های اقتصادی است.
شبکه خبر- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، با بیان اینکه وعده دولت برای راه اندازی سامانه تجارت عملی شد، افزود: شاهد افتتاح سامانه بسیار مهم و جامع تجارت بودیم و به وعده مان عمل کردیم.
رئیس جمهور گفت: این وعده دولت بسیار حائز اهمیت است، یعنی هم برای اینکه تجار و بازرگانان بتوانند به راحتی به سامانه تجارت، همزمان در سامانه بانک مرکزی، گمرکات حتی بیمه و امثال این‌ها دسترسی داشته باشند و ما در یک پنجره واحد این خدمات را ارائه کنیم.
روحانی افزود: این باعث می‌شود، فردی که می‌خواهد کالایی را وارد کند، مخصوصا کالا‌های اساسی و ضروری برای ما بسیار مهم است که بتواند براحتی با ورود به این سامانه ثبت سفارش کند، از طریق این سامانه مجوز‌های لازم و تاییدیه‌های لازم اخذ شود و از طریق همین سامانه تخصیص ارز در بانک مرکزی داده شود.
رئیس جمهور گفت: همچنین از طریق این سامانه فرد می‌تواند اقدامات لازم را برای خرید کالا و ورود آن در بنادر و گمرکات و بالاخره در سامانه و در انبار‌هایی که باید این اجناس قرار گیرد و به بازار عرضه شود، انجام دهد.
روحانی افزود: هدف ما از این سامانه این است که جلوی سو استفاده‌ها گرفته و فعالیت‌های اقتصادی کاملا شفاف شود، از کارت بازرگانی گرفته تا ثبت سفارش و در نهایت تا ورود کالا، انبار کالا و در نهایت کالا در اختیار مردم و مصرف کننده نهایی قرار گیرد.
رئیس جمهور همچنین افزود: ۷۰ درصد این سامانه جامع افتتاح شد و در اختیار است، ۳۰ درصد که بخش بزرگی از آن مربوط می‌شود به سامانه انبار‌های کشور دولتی و انبار‌هایی که مربوط به گمرکات و بنادر است، این‌ها به سامانه جامع تجارت متصل می‌شوند.
روحانی افزود:، اما برخی از انبار‌ها که مربوط به بخش خصوصی و نهاد‌های عمومی غیردولتی است بر اساس تصمیم این جلسه همه این اقدامات لازم برای اتصال انبار‌ها تا بهمن ماه ان شا… انجام بگیرد و دهه مبارک فجر این کار انجام شود.

همچنین ببینید

پیروزی درخشان شما برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و …