آذربایجان‌شرقی در وضعیت «نارنجی» کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۱۰۰ هزار کیت تشخیصی سریع ویروس کرونا در استان توزیع می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان- محمدحسین صومی در جلسه استانی بررسی روند اجرای طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» در استان گفت: به طور میانگین روزانه ۴۵۰۰ کیت تشخیصی سریع کرونا سهمیه برای استان تعلق گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز شناسایی بیماران کرونایی و اطرافیان، قرنطینه خانگی و معکوس، درمان خانگی و تامین نیاز‌های بیماران کرونایی و سالمندان از محور‌های طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ذکر کرد و افزود:حدود ۳۰۰۰ تیم مراقبتی با حضور مراقبین سلامت و بهورزان در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در آذربایجان‌شرقی تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در آذربایجان‌شرقی نیازی به آمارسازی نداریم؛ بلکه باید همت کنیم تا ریشه کرونا را در استان با این طرح و مشارکت بسیج و سپاه بخشکانیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون نزدیک به ۷۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان‌شرقی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۵ درصد از مجموع مبتلایان کرونایی در استان جان‌باخته‌اند.
صومی با تاکید بر این‌که آذربایجان‌شرقی در وضعیت «نارنجی» کرونایی است خاطرنشان کرد: تنها ۵ شهرستان در وضعیت زرد است و مابقی شهرستان‌ها از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارند و آذربایجان‌شرقی از لحاظ بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها در رتبه‌بندی وزارت بهداشت در رتبه ۱۹ کشور قرار دارد.

همچنین ببینید

برابر قدرت‌های متجاوز ایستادگی می کنیم

رئیس جمهور گفت: هیچ فشار و جنگی نمی‌تواند ملت و دولت ما را به زانو …