با همراهی مردم به وضعیت سفید می‌رسیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفت گفت: با این وجود محدودیت‌ها در همه آرامستان‌های استان ادامه خواهد داشت.
مهر- علیار راستگو در حاشیه جلسه ستاد استانی کرونا اظهار کرد: ۵ شهرستان اسکو، چاراویماق، ورزقان، خداافرین و هوراند در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت نارنجی قرار دارند.
وی ادامه داد: محدودیت‌ها در تمام شهرهای زرد و نارنجی بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه خواهد یافت.
راستگو اضافه کرد: تا رسیدن به وضعیت مطلوب، تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها تعطیل خواهند بود و تمام مراسم‌ها مذهبی و آئینی برگزار نخواهد شد.
وی از همراهی مردم، اصناف و کسبه در هفته‌های گذشته تقدیر و تشکر کرد و گفت: این همراهی موجب شد وضعیت آذربایجان‌شرقی از قرمز به نارنجی تقلیل یابد و امیدواریم با همراهی مردم به وضعیت سفید برسیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بسیج، اظهار کرد: با اجرای این طرح افراد آلوده به صورت خانه به خانه و محله محور شناسایی می‌شوند.
وی ادامه داد: اجرای این طرح در ۱۰ منطقه تبریز تقسیم بندی و آغاز شده است.
راستگو با بیان اشاره به آمادگی کامل نقاهتگاه‌ها در آذربایجان‌شرقی گفت: بر حسب نیاز استان و اعلام دانشگاه علوم پزشکی تبریز استفاده از این اماکن آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا، محدودیت‌ها در وضعیت زرد و نارنجی مشخص است، افزود: ادارات غیر ضروری با یک دوم کارکنان فعالیت خواهند کرد و بقیه مؤسسات و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تعطیل و آموزش‌ها به صورت غیر حضوری خواهد بود.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …