نیروگاه‌های تبریز مشکل سوخت ندارند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آلودگی هوای شهر تبریز خواستار افزایش سهمیه گاز نیروگاه حرارتی تبریز به منظور حذف سوخت مازوت در این نیروگاه شد.
باشگاه خبرنگاران جوان- محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با نشست ویژه بررسی مدیریت مصرف سوخت زمستانی کشور با حضور وزرای کشور، نفت و نیرو گفت: با توجه به افزایش مصرف گاز در استان و ضرورت تامین گاز مصرفی خانواده‌ها، تمهیداتی برای کاهش بار مصرف در بخش‌های صنعتی و تولیدی در نظر گرفته شده است.
وی میزان مصرف گاز در استان را ۳۸ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲ میلیون مترمکعب کاهش یافته که نشان می‌دهد اقدامات انجام‌شده موثر بوده است.
پورمحمدی استفاده نیروگاه‌ها و برخی از واحد‌های صنعتی و تولیدی از سوخت جایگزین را یکی از این تمهیدات عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمام نیروگاه‌های استان به جز نیروگاه تبریز از سوخت گازوئیل استفاده می‌کنند.
وی گفت: در تامین سوخت مایع برای نیروگاه‌ها هیچ مشکلی نداریم و سوخت مورد نیاز همه این نیروگاه‌ها تامین می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حال حاضر تنها نیروگاه تبریز از سوخت مازوت استفاده می‌کند، افزود: با توجه به اینکه امکان استفاده از گازوئیل به دلیل مسائل فنی در نیروگاه تبریز وجود ندارد و سوخت جایگزین این نیروگاه نیز مازوت است، از وزارت نفت در خواست داریم سهمیه گاز این نیروگاه به میزان ۲ میلیون مترمکعب افزایش یابد.
پورمحمدی گفت: در حال حاضر وضعیت هوای شهر تبریز برای همه گروه‌ها ناسالم است و انتظار می‌رود با حذف سوخت مازوت شاهد وضعیت بهتری باشیم.
وی از تشکیل کمیته اضطراری مدیریت مصرف انرژی استان در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت کشور خبر داد و گفت: با هماهنگی مرکز دیسپاچینگ وزارت نیرو مقرر شده است که تمام نیروگاه‌ها از سوخت جایگزین استفاده کنند که این موضوع شامل برخی از واحد‌های صنعتی مثل پتروشیمی و پالایشگاه و برخی از کارخانه‌های بزرگ نیز می‌شود.
پورمحمدی با بیان اینکه با صاحبان صنایع استان نیز در این خصوص مکاتبه شده است افزود: به فرمانداران نیز ابلاغ شده است که میزان برق مصرفی معابر شهری و پارک‌ها را به میزان ۵۰ درصد کاهش دهند.
هوای کلانشهر تبریز شش روز است که از وضعیت سالم خارج شده است.

همچنین ببینید

تاکید بر بازنگری سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازنگری در سند تدبیر توسعه استان گفت: رویکرد جدید …